HBB’nin geçen yıl başlattığı İskenderun İsmet İnönü- Tayfur Sökmen Bulvarı arasında bin 700 metrelik mesafeyi kapsayan battı çıktı projesinde sona doğru gelindi.

 

Hatay Büyükşehir Belediyesinin İskenderun’a ikinci prestij projesi olan battı çıktı inşaatı yüzünden kent trafiği ile inşaat alanındaki esnaf bir yıldır büyük sıkıntılar yaşadı. Zaman zaman çalışmaların getirdiği zorluklar İskenderun’da kent halkı ile esnafını, araç sürücülerini çileden çıkardı, ancak projede sona doğru yaklaşırken HBB ve yüklenici firma hummalı bir şekilde çalışıyor.

 

Şehrin trafiğini rahatlatmak amacıyla E91 Karayolu üzerinde PTT önünden, İsmet İnönü (Pac) Meydanı ile kanal boyu kavşağına kadar yan yollar asfaltlanarak trafiğe açıldı.

 

Büyükşehir belediyesi bayram yoğunluğu öncesinde İsmet İnönü (Pac) Meydanı ile PTT kavşağından itibaren yolları, daha önce de Tayfur Sökmen Kavşağında asfaltlama yaparak araçların çift yönlü yan yolları gidiş-gelişlerine müsaade etti. Yapılan bu çalışma sonrasında araç trafiğinin rahatladığı gözlenirken, uzun bir aradan sonra vatandaş da araç sürücüleri de asfaltlanan noktaları kullanarak rahat bir nefes aldı.