İskenderun Belediye Başkanı Seyfi Dingil, ağız ve diş sağlığı için kent genelinde yaklaşık 20 bin ilkokul öğrencisine diş bakım seti dağıtacaklarını söyledi.

 

Belediye Başkanı Seyfi Dingil, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Tuğrul ve toplum sağlığı merkezinde görevli doktorlar ile birlikte İnönü İlkokulunda öğrencilere diş macunu ve diş fırçası dağıttı.

 

EĞİTİME DESTEĞİMİZ SÜRECEK

Düzenlenen dağıtım öncesinde bir konuşma yapan İskenderun Belediye Başkanı Seyfi Dingil, “Eğitime her zaman destek olduk olmaya devam edeceğiz. Çocuklarda diş fırçalama alışkanlığını yaygınlaştırmak ve sağlıklı dişlere sahip olma bilincine sahip bir nesil yetiştirmek amacıyla ilçe genelindeki ilkokullarda eğitim gören öğrencilere diş bakım setlerini dağıtıyoruz. Daha öncede öğrencilerimize kırtasiye desteğinde bulunmuştuk” dedi.

 

BAŞKAN SEYFİ DİNGİL’E TEŞEKKÜR

Çocuklarda diş sağlığının çok önemli olduğunu belirten İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Tuğrul ise “Dişlerinizi her gün fırçalayarak, dişlerinizin sağlıklı olması için elinizden geleni yapacağınıza inanıyorum.  Bugün ilk olarak İnönü İlkokulu'nda bu kampanyamızı başlattık. Öğrencilerimizin sağlığınız düşündüğünüz için öğrencilerimiz adına İskenderun Belediye Başkanımız Seyfi Dingil’e teşekkür ediyoruz. Umuyorum öğrencilerimizde sizlerin hediye etmiş olduğunuz bu diş fırçası ve macunu ile diş sağlıklarına daha fazla önem verecektir" diye konuştu.

 

Yapılan konuşmaların ardından minik öğrencilere de diş fırçası ve macunu hediye ederek, dişlerini sürekli fırçalamaları konusunda uyarıda bulundu.