Vatan Partisi olarak ilk kez bu dönem ciddi bir seçim kampanyası yürüttüklerini dile getiren İskenderun Belediye Başkan adayı Beşir Baysoy, gittikleri her yerde çok güzel izlenimler aldıklarına değinerek “İktidar ve muhalefet partilerin her türlü karalama ve kötü propagandalarına rağmen milletimiz Vatan Partisi’ne güveniyor ve inanıyor. Projelerini destekliyor. Çünkü partimizin ortaya koyduğu çözümler vatandaşlarımızın birebir sorunlarıyla örtüşmektedir. Örneğin, Denizciler ve Karayılan mahallelerine gittiğimizde o bölgelerdeki sorunları bildiğimiz için vatandaşlarımızın önüne koyduğumuz çözüm, insanımızın beynindeki çözümle birebir örtüşüyor. Bizler vatandaşla aynı fikirdeyiz. Denizciler ve Bekbele bölgesinde maalesef acil servis polikliniği bulunmamaktadır. Biz bunu halkımıza söylediğimizde mustarip olduğunu gördük. Çevre aydınlatılmasında, yollarında sıkıntılar olduğunu gördük. Altyapı götürülmediğini tespit ettik. Oradaki vatandaş sayısız müracaatlarına rağmen doğalgaz hizmeti götürülmediğini gördük. Mevcut sıkıntılarını sayısız kez muhataplara götürülmesine rağmen karşılık bulamadıklarını öğrendik” dedi.

 

Başkan adayı Baysoy, oy kullanımında ciddi bir kararsız kitle olduğunun altını çizerek “Seçimlere ve sandığa soğuyan ciddi bir kitle var. Sandıktan kendisine bir çözüm çıkmayacağını düşünen bir kitle var. Sandığa gitmeme kararı alan çok sayıda insan da var. Oy kullanmaya niyetli olan insanların dahi kafasının karışık olduğunu gördük. İskenderun’daki seçimler sürprizlere gebe. Biz bu seçimi kazanmasak dahi, belediyeyi kazanacak başkana sorunları götürüp çözümü için uğraş vereceğiz. Kazanan kişinin yanında sürekli olacağız, yapıcı bir muhalefet yapacağız. Yapıcı muhalefetle vatandaşlara hizmet götürülmesini sağlayacağız. Başkanın, halkın yararına olan projelerini hayata geçirilebilmesi için destek vereceğiz ve yıllardır belediyeyi içinde bulunduğu bu atıl ve hantal sistemden kurtarmaya çalışacağız. Başkanın çalışması için çaba sarf edeceğiz” diye konuştu.

 

GEÇİCİ MENFAATLERLE OY HEBA OLMASIN

Seçim kampanyasında etiğe ahlaka uymayan davranışlarla da karşılaştıklarına vurgu kapan Baysoy, şu iddialarda bulundu: “Vatandaşın oyunu alabilmek için türlü teklif edenler oldu. Yani bir sadaka karşılığında oy isteyenler var. Vatandaş bu tür tekliflere uyup oy kullanmamalı. Böyle demokrasi olmaz. Vatandaş, küçük menfaatler uğruna oyunu heba etmemeli. Oyunu özgür iradesiyle, yarınları için, geleceği için kullanmalı. Kısa vadede, iş için oyunu vermemeli. Oyu, memleketin genel menfaatleri olarak düşünmeli, gençlerimizin, torunlarımızın yarını bir çözüm odağı olarak görmeli. ‘Benim çocuğumu işe koyarsan sana oy veririm’ düşüncesi yanlış bir zihniyettir. Bu tür hareketler, gençlerimizin geleceğine engel oluyor, kentin gelişmesinin önünü tıkıyor.”

 

Bugün Cumhur ittifakı ile Millet ittifakının belediyeyi yönetim anlayışının aynı olduğu görüşünü ortaya koyan Beşir Baysoy, denetleme ve güvenirliliği olmayan, kalitesiz işlerin yüksek maliyetlerle yapıldığı taşeron sisteminden bir an önce vazgeçilmesi gerektiğini savunarak, taşeron firmaların kent genelinde yaptığı yol ve kaldırımların tel tel döküldüğünü anlattı.  

 

Baysoy, son olarak, belediyelerin eğitim ve sağlık alanına da ciddi katkı sağlaması gerektiğine dikkat çekerken, zaman geçirilmeden, Denizciler-Bekbele bölgesine acil servis polikliniğinin kurulmasının şart olduğunu vurguladı.