Uluslararası Göç Örgütü Yetkilileri, Kurum Müdür ve Amirleri, Belediye Meclis Üyeleri ve çok sayıda davetlinin katılımıyla açılış gerçekleşti.

Belediye Başkanı Adnan Vurucu, Uluslararası Göç Örgütü (IOM) tarafından ilçemiz Belen’e, bir çocuk parkı yapmak istemeleri üzerine belediye olarak harekete geçtiklerini belirtti. Vurucu,”  Halilbey Mahallemizde çocuk parkı olmadığı için hazineye ait bu arazinin düzenleme ve peyzaj çalışmalarını yaparak hazırladık. Araç ve gereçlerini de Dünya Göç Örgütü tarafından temin edildi. Dostluk Parkımızın arka kısmında ki alana da piknik alanına dönüştürerek, ailelerimizin de güzel vakit geçirmelerini sağlayacağız. Göç Örgütü’ne buradan sonsuz teşekkürlerimi sunuyor ve katkılarının da devamını bekliyorum.” dedi.

Uluslararası Göç Örgütü sorumlusu da yaptığı konuşmada, burada olmaktan dolayı mutluluk duyduğunu ifade ederek, ülkemize sığınan ve onlarla birlikte yaşayan vatandaşlarımız için güzel projelere imza atıyoruz. Ülkemize gelen misafirlerimizi en iyi şekilde ağırlamaya çalışıyoruz. İfadelerini kullandı.