Belen Belediye Başkanı İbrahim Gül’ün de katıldığı uçurma şenliğinde çocuklar rüzgârında etkisiyle uçurtmalarını gökyüzünde süzülüşünü büyük bir sevinç ile izlediler. Şenlikte animasyon gösterileri ile de çocuklar eğlenerek unutulmaz bir gün geçirdiler.

 

Belen Belediye Başkanı İbrahim Gül çocukların bilgisayar, tablet v.s teknolojik cihazlardan başlarını kaldırarak doğal ortamın güzelliğini eğlenceli bir ortamda yaşamaları için bu şenliği düzenlediklerini söyledi.

 

Bu yıl birincisi düzenlenen uçurtma şenliğine katılan çocukların etkinlikten çok mutlu olduğunu gördüklerini belirten Belen Belediye Başkanı İbrahim Gül,

”Ekonomik ve kültürel düzeyi farlılık gösterse bile çocukların kendi oyunlarını yaratma becerisine sahipler. Çocuklarımız teknolojiyle o kadar haşır neşir ki, onların, her geçen gün sokakta ve yaşamın içinde olduğu saatler azalıyor.

Çocukların mutluluğu bizim mutluluğumuz. Yaptığımız bu etkinlikte çocuklarımız kadar bizler de mutlu olduk ve eğlendik” dedi.

 

Uçurtma şenliğinde Animatör Faruk Ağar’ın sunduğu birbirinden renkli gösteriler, düzenlediği yarışmalarla Belenli çocuklar teknolojiden uzak, doğayla baş başa keyifli zaman geçirdiler.