Hatay’ın Belen ilçesinde ilkokul öğrencilerine, Belediye yaşam kompleksinde hazırlanan trafik parkurunda jandarma tarafından eğlenerek trafik kuralları eğitimi verildi.

 

Belen Belediyesi ev sahipliğinde trafik kazalarının en aza indirilmesi, kayıpların ve yitirilen hayatların önüne geçilebilmesi için İçişleri Bakanlığı, Hatay Valiliği, İl Jandarma Komutanlığı, İlçe Trafik Jandarma, Payas Belediyesi, Belen Belediyesi ve PAMEK İşbirliğinde imzalanan protokol uygulamaya başlandı.

 

Belen ilçe sınırları içerisindeki tüm okullardan, Belen ve Payas Belediyesi tarafından taşımalı olarak getirilen 1500 İlkokul öğrencisi, trafik kuralları konusunda Jandarma trafik eğitmeni tarafından bilgilendirildi.

 

Belen Belediyesi Yaşam Kompleksi düğün salonunun içerisine kurulan led ekranla eğitici slayt, videoları izleyen öğrenciler, akülü arabaların ve şişme oyun parklarında eğlendiler.

 

Belen Belediye Başkanı Adnan Vurucu, ilkokul öğrencilerinin trafik kuralları konusunda eğiterek bilinçli nesiller yetiştirme ve farkındalık yaratmak istediklerini belirterek “Her yıl ülkemizde binlerce kaza meydana geliyor. Çoğu bilinçsizlik ve dikkatsizlik nedeniyle acı kayıplar, telafisi olmayan sağlık sorunları meydana gelerek insanlarımızın geleceği kararıyor. Bu projede geleceğin nesilleri çocuklarımıza verilen eğitimle, trafiğin içinde olan anne, baba ve aile bireylerinin, trafik kazaları ile ilgili daha dikkatli olmaları konusunda önemli adımlar atmış olacağız. Çocukları eğiterek, ailelerini uyarmaları ve trafikte uymaları gereken kurallar konusunda bilgilendirerek, yarının bireylerini şimdiden yetiştirmek ve trafik konusunda bilinçlenmelerini hedefliyoruz” diye konuştu.