Cumhuriyet Halk Partisi Belen İlçesi Teşkilatı Gençlik Kolları Başkanı İklime Kabasakal Gençlik Kolları Genel Başkanlığı seçimi ile birlikte Emre Yılmaz’ın listesinden MYK üyeliğine seçildi.

 

İki dönemdir Cumhuriyet Halk Partisi Belen gençlik kolları başkanlığını yürüten İklime Kabasakal, Başkentte Yenimahalle Nazım Hikmet Kültür merkezinde gerçekleştirilen Cumhuriyet Halk Partisi 15. Olağan gençlik kolları kongresinde mevcut Genel Başkan Emre Yılmaz’ın listesinden MYK üyeliğine seçilerek Hatay’da bir ilki gerçekleştirdi.

 

Milliyetçi oyların yüksekliği ile bilinen Belen’den bir Cumhuriyet Halk Partilinin MYK üyesi seçilmesinin oy oranlarına da yansıyabileceği konuşuldu. Nüfus ve yüz ölçümü olarak oldukça küçük olan bölgenin Kabasakal’ın Merkez Yönetim Kuruluna girmesini oldukça olumlu karşıladığı öğrenildi.

 

291 oyla Emre Yılmaz’ın Gençlik Kolları başkanı seçildiği seçimde,  İklime Kabasakal da MYK üyeleri arasında 278 delegenin tercihiyle en yüksek oyu alanlar arasına girdi.

 

HATAY’IN İLK KADIN MYK ÜYESİ

Cumhuriyet Halk Partisi MYK üyeliğine seçilerek Hatay adına da bir ilki gerçekleştiren İklime Kabasakal daha önce herhangi bir Genel Başkan adayının asil listesinden kadın MYK üyesi olmayan Hatay gençlik kollarında ilk kez bir kadın gençlik kolları MYK üyesi Ankara’ya gönderildi.

 

İki yoldaşının aday olarak yarıştığı gençlik kolları kongresinin bir bayram havasında geçtiğini ifade eden İklime Kabasakal “Gençlik örgütümüz Cumhuriyet Halk Partisi geleneğine yakışanı yaparak demokratik bir şekilde geçen kongrelerimize yenisi ekledi. Bizlerde gençler olarak buna katkı sağlamaya çalıştık. Bundan sonra gençlerimizden küsmeyerek adım adım 2019’a hep beraber yürümesini istiyoruz” dedi.

 

Bir kişinin bile ayrılığına tahammüllerinin olmadığının altını çizen Kabasakal “2019’da Cumhuriyet’i, Atatürk devrimlerini yeniden hâkim kılmak için hep birlikte el ele mücadele edeceğiz. Cumhuriyet Halk Partisi kurultayların ve demokrasinin partisi olduğunu bir kez daha gösterdi. Belen’in, Hatay’ın bir evladının MYK üyesi olması da önemi hususlardan biriydi, her şeyden önce ülkem, vatandaşlarım ve partim için çalışmaya devam edeceğim, bundan kimsenin kuşkusu olmasın” diye konuştu.

 

Yılmaz MYK’da görev dağılımını ilerleyen günlerde Ankara CHP Genel Merkezi’nde yapacağı toplantı ile belirleyecek.