İYİ Parti Genel Merkezi tarafından Belen İlçe Belediye Başkanı adayı olarak ismi açıklanan Hayri Yüksel ,” 31 Mart  seçim gününe kadar iki parti çalışma içerisinde olacağız. Seçimleri kazanmayı hedefliyoruz. Buna yeterli gücümüz ve birikimimiz var. Bunu yapma şansımız çok yüksek. Artık Belen’de değişiklik zamanı geldi. Önümüzdeki süre içinde de bunun hazırlığını yapacağız. Herkesin birlikte karar verdiği, birlikte uyguladığı şehircilik anlayışını hayata geçireceğiz” dedi.

Milli İttifak Adayı Yüksel, bu süreçte destek ve dualarını esirgemeyen herkese teşekkür ederim. Allah yar ve yardımcımız olsun. Belen hep birlikte çok iyi olacak. Diyerek sözlerini tamamladı.

Hayri Yüksel Kimdir?

15.02.1967 tarihinde İskenderun’da doğdu İlk ve Orta Okul öğrenimini Belen’de tamamladı. Buca Eğitim Fakültesi Sınıf Öğretmenliği ve Anadolu Üniversitesi Sosyal Bilgiler öğretmenliği bölümünden mezun oldu. Erzincan/ Tercan . Kahramanmaraş/ Elbistan , Halay/ Belen ve Hatay/ Antakya da görev yaptı. Halen Antakya öğretmenevi ve ASO müdürlüğü görevinden 31 Mart mahalli idareler seçimlerinde Hatay I Belen İlçesinden Belediye başkanlığı adayı olmak için 01.12.2018 tarihinden itibaren istifa ederek ayrıldı. 31 yıllık meslek hayatımın 28 yılı yönetici olarak geçti. 5 yıl Türk Eğitim Sen. Belen İlçe Başkanlığı görevini yürüttü. 2009 mahalli İdareler seçimlerinde Belen Belediye Başkanlığına MHP'den Aday Adayı oldu. Evli ve 2 çocuk babası