Belen Öğretmenevi Seyir Terasında düzenlenen toplantıya Belen Kaymakamı Hayrettin Baskın başkanlığında, Belediye Başkanı İbrahim Gül, İlçe Jandarma Komutanı J.Üstğ.Gökhan Çevik  ve daire müdürleri ile mahalle muhtarları katıldı.

Kaymakam Hayrettin Baskın, görevine devam eden veya yeni seçilen muhtarlara hayırlı olsun dileklerinde bulunarak şunları söyledi:

“ Muhtarlarımızın, mahallelerinde vatandaşla devlet arasında bir köprü görevi görmektedirler. Bunu da en iyi şekilde sağlamak için emniyet, jandarma ve diğer kurumlarla koordinasyon içerisinde olmanızı gerekmektedir.”

Kaymakam Baskın,  İlçede barınmakta olan Suriyeli misafirlerle olan diyaloglar ve kaçak yapılaşmanın önlenmesi hususlarında değerlendirmelerini yaparak, bu konularda muhtarlarımızın üzerlerine düşün görevleri hassasiyetle yerine getirmelerinin önemini vurguladı.

Seyir Terasının ardından Kaymakamlık Konferans Salonuna geçilerek, burada Mahalle Muhtarlarına, Yazı İşleri Müdürü Mustafa Bakır tarafından; devlet hiyerarşisi, İl ve İlçe Yönetimi, 4541 sayılı kanun kapsamında Muhtarların görev, yetki ve sorumlulukları ile Muhtarlar Bilgi Sistemi hakkında bilgilendirme eğitimi ile toplantı sona erdi.