Kadın Platformu adına açıklama yapan dönem sözcüsü Av. Mehtap Sert İskenderun Kaymakamlığının desteğiyle toplanan belgelerin Hatay Valiliğinde işleme alındığı, bürokratik belgelerin tamamlandığı, kampanya için sağlık bakanlığının görüşünün beklendiğini belirterek “Onay sonrası hesap numarası ilan edilecektir. Bu konuda Hatay CHP milletvekili Sayın Serkan Topal'ın birebir katkısı içinde teşekkür ediyoruz” dedi.

Sosyal medya üzerinden yaptıkları bilgilendirmeden dolayı sağlık bakanlığının kendilerine ulaştığını ifade eden Av. Mehtap Sert “Berfin'in Ankara Şehir Hastanesinde tedavi olmayı kabul etmesi durumunda masrafları karşılamayı taahhüt etmiştir. Ancak hastane tarafından kök hücre tedavisi yapılmamaktadır. İyileşmiş bir yüz mü iyileşmiş yaralar mı anlamında bir tercih yapılması durumunda; tabi ki 18 yaşında hayatın başında bir genç kardeşimizin yaşamını devam ettirmesi tercihimizdir. Sağlıklı bir birey olması için sosyal devlete düşen koşullarına mecbur kılmak değil, en iyi seçenek olanın yapılmasını sağlamaktır. Bu açıdan üzerimize düşeni yapıp Ankara Şehir hastanesine Berfin'i götüreceğiz. Ancak aynaya tekrar bakmasını sağlayacak çözüm için mücadele etmeye devam edeceğiz” diye konuştu.

Av. Mehtap Sert, Sağlık Bakanlığı’ndan beklentilerinin yaraların iyileştirilmesi değil yeni bir yüz olduğunu, çünkü erkek şiddetinin haklı bir karşılık bularak Berfin'in toplumdan soyutlanmısını istemediklerini söyledi.

Berfin’in şu anda göz kapaklarından bir ameliyat olduğunu da aktaran Av. Mehtap Sert şunları kaydetti: “Adana şehir Hastanesinde. Değerleri daha iyi durumda, Cuma günü kontrolleri yapılacak. Gözle ilgili durum netleşecek. Göz tedavisi içinde ne gerekiyorsa yapmaya devam edeceğiz. Dün olduğu gibi bu günde şiddetin karşısında Berfin in yanında olduğumuzu ilan ediyoruz…”