Milli Eğitim Bakanlığının, tüm ilkokul ve okul öncesi eğitim kurumlarına, 23-29 Mayıs'ta küresel ölçekte düzenlenecek Bakanlığa bağlı resmi, özel tüm ilkokul ve okul öncesi eğitim kurumlarına gönderilen yazıda, çocukların aynı gün sembolik olarak ‘Yağ satarım bal satarım’, devamında da başka oyunları oynaması istendi.

Bakanlığın bu isteği doğrultusunda İskenderun Beş Temmuz İlkokulu öğrencileri ’de okul bahçesine çıkarılarak dersleri oyun oynayarak yaptılar.

 ‘Okul Dışarıda’ gününde okul bahçesinde etkinlik düzenleyen Beş Temmuz İlkokulu Müdürü Fikret Türkoğlu, çocukların sosyal gelişimlerine her zaman çok önem verdiklerini ifade etti.

Açık havada öğrenmeyi ve oynamayı kutlamak ve ilham vermek amacıyla düzenlenen etkinlikler kapsamında okul bahçesinde ilk önce ‘Yağ Satarım Bal Satarım’ oynayan öğrenciler oldukça keyifli dakikalar geçirdiler. Daha sonra müzik eşliğinde de keyiflerince dans eden ve oyunlar oynayan çocuklar, hazırladıkları ‘Çocuk Oyunları Hayatın Çekirdeğidir’, ‘Oyun Bir Pratiktir’, ‘Çocuk Oynayarak Öğrenir’ pankartlarıyla sosyal mesajlar da verdiler.