Kaymakam Aydın ile Doktor Betül Pekşen’in nikâhını Belen Belediye Başkanı Adnan Vurucu kıydı. Betül Abdulaziz Aydın çiftinin nikah şahitliklerini Hatay Valisi Erdal Ata, Adana Jandarma Bölge Komutanı Tümgeneral Hacı İlbaş, İçişleri Bakanlığı Göç İdaresi Genel Müdürü Abdullah Ayaz, Hatay Cumhuriyet Başsavcısı Ahmet Tekne yaptı.

 

Çiftlerin nikah şahitliklerini yapan ve yaklaşık 6 yıldır Belen ilçesinin Kaymakamı olan Abdulaziz Aydın’a tavsiyelerde de bulunmayı ihmal etmeyen Hatay Valisi Erdal Ata “Mülki idare amirliğini eve giderken kapıda bırak. Gazianteplilerin bir felsefesi var. Damada tavsiyelerde bulunurlar; evladım ‘itaat et rahat et’ diye…” hatırlatmada bulundu.

 

Vali Ata, evlilik cüzdanını Doktor Betül Aydın’a takdim ederek mutluluklar diledi. Kaymakam Aydın ve eşi daha sonra tebrikleri kabul etti.

 

Nikah törenine Hatay Valisi Erdal Ata, AK Parti Hatay Milletvekilleri Orhan Karasayar, Mehmet Öntürk, Adana Jandarma Bölge Komutanı Tümgeneral Hacı İlbaş, 39. Mekanize Tugay Komutanı Tuğgeneral Tevfik Erkan Olgay, Yargıtay Üyesi Mehmet Durgun, İçişleri Bakanlığı Göç İdaresi Genel Müdürü Abdullah Ayaz, Hatay Cumhuriyet Başsavcısı Ahmet Tekne, ilçe Kaymakamları, belediye başkanları, kamu kurum müdürleri, işadamları ve davetliler katıldı.