UMAT Umumi Mağazalar Türk Anonim Şirketi’nin İskenderun’da faaliyet gösteren şubesinin İTSO’ya  devredilmesi hususun da, TOBB Başkanı  Rifat  Hisarcıklıoğlu’nun antrepoların kullanılmasına destek vermesi üzerine harekete geçen İTSO yönetimi bölge için önem arz eden bir projeyi hayata geçirmek için çalışmalarına başladı. Bilgilendirme toplantısında teknik bilgiler verildi.

 

Bilgilendirme toplantısına Limak Müdürü Mehmet Ünlü ve Doğu Akdeniz Kalkınma Ajansı (DOĞAKA) Genel sekreteri  Onur Yıldız’ın sunumunda, İTSO Başkanı Levent Hakkı Yılmaz, İTSO Başkan yardımcıları Muhsin Yeter, Mahir Taner, İTSO Muhasip üye Gassan Kuran, İTSO yönetim kurulu üyeleri Müfit Tennioğlu, Selma Yılmaz, Raşit Özyurt, Yusuf Yılmaz, Hıdır Güneş ve İTSO Genel sekreteri Figen Gül Dönmez  katılım gösterdi.

 

İTSO Başkanı Levent Hakkı Yılmaz ise, “Umat Umumi Mağazalar  Türk A.Ş.‘‘Umumi Mağazacılık’’ faaliyetinde bulunmak üzere 07.05.1937 tarihinde Mustafa  Kemal Atatürk ‘ün talimatıyla kurulduğunu, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nin yaklaşık %56 oranında hissedarı, diğer hisselerinin de çeşitli oda ve borsalara ait Umumi Mağazacılık hizmeti veren bir şirket olduğunu dile getirdi.

 

Yılmaz; “ Limakport’a çok yakın bir lokasyonda atıl vaziyette bulunan eski ve bakımsız olan UMAT depolarının yenilenerek odamız tarafından işletilmesi ile bölgede  kaliteli hizmet sunan, modern elleçleme ve depolama tekniklerine uygun bir antrepo haline getirmek için bu projeyi hayata geçirmek istiyoruz” dedi, bu projenin hayata geçmesi ile beraber bölge ekonomisine katkılarının büyük olacağını kaydeden Başkan Yılmaz; “Bu gün burada LİMAK Müdürümüz  Mehmet Ünlü ve DOĞAKA Genel sekreteri Onur Yıldız  ile birlikte projenin teknik yönleri için toplandık. Önümüzdeki günlerde proje şekillenmeye başlayacak” şeklinde konuştu.