7-13 Nisan tarihleri arasında kutlanan Sağlık Haftası kapsamında Bilim Koleji, üstlendiği sosyal sorumluluk projeleri çerçevesinde halkı hem bilgilendiriyor hem de şeker ve tansiyon ölçümlerini yapıyor. Kanser Haftası nedeniyle Arsuz ve İskenderun’da bulunan 1500 ortaokul öğrencilerine sağlıklı beslenme ve kanser konulu seminerler düzenleyen Bilim Koleji öğretmen ve öğrencileri. Salık Haftası dolayısıyla Primemall Avm’de stant açtı.

 

Büyük ilgi gören stantta yaklaşık 500 vatandaş, tansiyon ve şekerinin ölçümünü bulundular. Meslek dersi öğretmenleri nezaretinde Sağlık Lisesi öğrencileri de teorik olarak aldıkları eğitimin pratikte de yapma imkânını buldular.

 

Kolej Kurucu Müdürü Salih Yazgan, bu etkinlikleri her yıl yaptıklarını hatırlatarak “Biz bu çalışmaları geleneksel hale getirdik. Bu etkinlik sayesinde Sağlık meslek Lisesi öğrencilerimiz, pratikte gördükleri uygulamaları, teorikte de gerçekleştirme fırsatı buluyor. Okulumuzdan mezun olan öğrenciler, gerek hastane şartlarında gerekse bu tür etkinliklerle her yönüyle donanımlı oluyorlar. Kısacası öğrencilerimiz, sağlık ordusuna tam teşekküllü neferler olarak katılmaktadır” değerlendirmesinde bulundu.