Kış Karnavalı'nda okul yöneticileri, öğretmenler ve Okul Aile Birliği'nin yanı sıra çok sayıda veli de katıldı. Kış Karnavalı nedeniyle kolejin her bir köşesinde etkinlik düzenlendi. Hem eğlencenin, hem de paylaşma ve sorumluluğun keyfini bir arada yaşatmayı hedefleyen karnaval, katılımcılardan sağlanan gelirler “Kız Çocukları Okusun Diye’’ adı altındaki Sosyal Sorumluluk Projesiyle Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği’ne bağışlandı.

 

Kış Karnavalı'nda,  Okul Aile Birliği ve velilerin katkı sunduğu Hatay Mutfağı, velilerin desteğiyle hazırlanan Bahçeşehir Pazarının yanı sıra, Korunmaya Muhtaç Çocuklar için takvim satışı, okul öğrencilerinin hazırladığı ve Darüşşafaka yararına satışını yaptıkları masa takvimi, Kültür Edebiyat Kolu öğrencilerinin çıkardığı Sihirli Bahçe Okul Gazetesi, Mutfak Akademi ve Satranç Kulüplerinin hazırladığı satış stantları, sosyal sorumluluk projesi yürüttükleri Pirinçlik Köyü İlkokulunun köy ürünleri standı, Yazar ve iş kadını Seval Kirmit Yazar’ın da kitaplarını imzalayarak gelirini bu etkinliğe bağışladığı stantlar yoğun ilgi gördü. Kantini olmayan Bahçeşehir Kolejinde, öğrenciler hem ailelerine satış yaptılar, hem de kendileri alış-veriş yaparak kampanyaya katkıda bulundular. Kış Karnavalında ayrıca öğrencilerden oluşan Melodika Grubu, Halk Oyunları Ekibi, Ritim ve Dans Grubu ile öğretmenlerden oluşan Halk Oyunları grubu da sahne aldılar.

 

Elde edilen gelirlerin, Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği 'ne bağışlandığı Yeni Yıl Karnavalı'nın önemine vurgu yapan Bahçeşehir Koleji İskenderun Okul Müdürü Mustafa Uçan, "Kampüs olarak çeşitli Sosyal Sorumluluk çalışmalarında öğrencilerimizle birlikte yer alıyoruz. Bunda amacımız öğrencilerimizde “dayanışma, yardımlaşma bilincini ve empati yapma ruhunu yaşatmak’’ ve böylece “sosyal sorumluluk bilincini’’ oluşturmaktır. Tabi ki bunda velilerimizden de yoğun bir destek görüyoruz” dedi.

 

Her zaman destek olan, katkı sunan Aile Birliğine ve tüm velilere de teşekkür eden Okul Müdürü Uçan “Bu sosyal sorumluluk projemizi de de Kış Karnavalı adıyla düzenledik. Öğrencilerimiz bir yandan sorumluluklarını yerine getirirken, bir yandan da eğlenerek, gülerek yeni bir yılı da karşılamış olacaklar. Bu karnavaldan elde edilecek gelir, bir yandan Kız Çocuklarının Okumasına Burs olarak, diğer yandan da Darüşşafaka’ya, Sokak Çocuklarına ve Pirinçlik Köyü İlkokuluna katkı olarak geri dönecektir. Bu arada bu karnavalın hazırlanmasında büyük bir özveri ile hazırlık yapan, öğretmenlerimize ve tüm personelimize, ayrıca bizlere sürpriz yaparak karnavalımıza katılan ve imzaladığı kitapların gelirini bu sosyal sorumluluk projemize bağışlayan yazar ve iş kadını Seval Kirmit Yazar’a da çok teşekkür ediyoruz’’ diye konuştu.