Edindiği bilgi ve deneyimlerini İskenderunlular için kullanmak istediklerini vurgulayan Make-up artist Sezer Kurt, bunun için de güçlü bir ekip kurduklarını dile getirerek  “Stüdyomuzda profesyonel makyaj uygulamasında uzman ekibimiz görev alıyor. Uzun yıllar birçok sellectif markada çalıştım. Güney bölge gezici Make-up  artist ve cilt bakım uzmanı olarak Estee Lauder, Mac, Clinıque,Lancome, Shiseido, Boyner, Sevil, Sephora, Tekin Acar, Smashbox markalarında uzmanlık yaptım. Çalıştığım firmaların bana çok katkısı oldu” dedi.

               

Alanında birçok başarı sayesinde, gerekli bilgi birikimler ve uzman ekiple stüdyolarını kurduklarını ifade eden Make-up artist Sezer Kurt, “Aynı şekilde cilt bakımı ile müşterilerimize mükemmel bir ortam yaratarak yolumuza devam etmeye başladık. Neden ‘kalıcı makyaj yapmayalım’ diyerek birçok eğitimden sonra hizmetlerimiz arasına kalıcı makyajı da eklemiş olduk. Bizi farklı kılan özelliğimiz alanında başarı ve eğitimlerimiz. Çalışmış olduğumuz güçlü marka ve firmalarımız bu işi yapabilmek için ciddi eğitimler almak gerekiyor” diye konuştu.

 

Ortağı Murat Dokuyucu ile birlikte cilt bakımı ve makyaj uzmanı İlayda Keskin’in önemli işlere imza attıklarını, makyajın nasıl yapılması gerektiği konusunda ipuçları da veren Make-up artist Sezer Kurt, “Yüz şekilleri, göz şekilleri, kısacası yüzün anatomik yapısına göre makyaj yapılmalıdır. Yaptığınız makyaj gelişi güzel değil de yüzün anatomik yapısı göz önünde bulundurularak uygulanmalıdır. Bir diğer özelliğimiz de ‘yaparken öğret tekniğimizdir, bu sayede makyaj yapmak bir görevi yerine getirmekten ziyade o görevi eğlenerek ve eğiterek uygulamalar yapıyoruz. Yaptığımız iş ciddi bir bilgi ve donanım gerektirir. Bizler müşterimizin tüm isteklerine cevap verecek potansiyeldeyiz. Kozmetik, ucu bucağı olmayan geniş bir sektör ve sürekli modayı takip edip trendi yakalamak, bu doğrultuda ilerlemek gerekir. Biz de yeniliği seven bir kuruluşuz. Müşterilerimizin mutlu ayrılması bizim bu işte başarılı olduğumuzun en güzel göstergesidir” şeklinde konuştu.

 

Açmış oldukları ‘BACSTAGE MAKE-UP STUDIO’nun hak ettiği yerlere gelmesini istediklerini de sözlerine ekleyen Make-up artist Sezer Kurt, şunları kaydetti: “Alanında uzman kadromuz ile başarılarıma başarı ekleyip bölgemizde daha fazla tanınmak tercih edilmek amacındayız. Kozmetik ve studiomuz üzerine söylenecek sözler hiç bitmez. Çünkü kendini sürekli yenileyen, canlı tutan bir sektör olduğu için sözü fazla uzatmadan Biz susalım fırçalarımız konuşsun…”