İTSO Başkanı Levent Hakkı Yılmaz ile birlikte yönetim kurulu üyeleri Muhsin Yeter, Gassan Kuran, Müfit Tennioğlu, Raşit Özyurt, Hıdır Güneş, Yusuf Yılmaz, İTSO Genel sekreteri Figen Gül Dönmez yer aldı.

İTSO yönetimini Reyhanlı Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Necmettin Zaroğlu ve yönetim kurulu üyeleri karşıladı.

Reyhanlı Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Necmettin Zaroğlu; “Suriye’de yaşanan iç karışıklıklar nedeniyle göç etmek zorunda kalan mülteciler Hatay, Kilis, Şanlıurfa başta olmak Sınır illerine göç ettiler. Reyhanlı’da bu göçlerden en çok nasibi alan sınır ilçemiz. Şu an Reyhanlı’da yaşayan 97 bine yakın Ülke vatandaşımız bulunurken, 127 bine yakın da Suriye’li göçmen şehrimizde yaşamaktadır. Bölgemizde Tarım, ticaret, Nakliye ve Lojistik sektörlerinde iş insanlarımız ticari faaliyetlerini sürdürmektedir” dedi.

İTSO Başkanı Levent Hakkı Yılmaz ise, “İTSO yönetimi olarak bölgemizin ortak sorunlarının çözümü noktasında zaman zaman bir araya geliyoruz. Suriyeli mültecilerde bu sorunların başında geliyor. Temennimiz Suriye olaylarının bir an önce sona ermesi ve bu sıkıntıların daha da büyümeden çözülmesidir. Hatay’daki Ticaret ve Sanayi Odaları olarak her zaman birlik ve beraberlik içerisinde, sorunların çözümü ve bu sorunların en yetkili birimlere iletilmesi noktasında yaptığımız çalışmalar bundan önce olduğu gibi bundan sonra da devam edecektir” dedi.