Ottoman Otel Yönetim Kurulu Başkanı Ali Güngör’ün ev sahipliğinde, Hatay Valiliği tarafından düzenlenen iftar programına Vali Erdal Ata,eşi Nazan Ata'nın yanı sıra, Hatay Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Ömer Dolar, Hatay Cumhuriyet Başsavcısı Ahmet Tekne, Mustafa Kemal Üniversitesi (MKÜ) Rektörü Prof. Dr. Hasan Kaya, Vali Yardımcıları Orhan Mardinli ve Meral Batı Demirbaş, İl Jandarma Komutanı J.Alb. Uğur Ertekin, Antakya Kaymakamı Eflatun Can Tortop, Ottoman Otel Yönetim Kurulu Başkanı Ali Güngör katılım gösterdi.

 

Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başlayan programda ezanın okunmasıyla birlikte İl Müftü Yardımcısı Cafer Erol tarafından yapılan duanın ardından oruçlar açıldı.

 

Vali Ata, ‘’Böyle müstesna bir günde burada huzurevinde kalan saygıdeğer yaşlılarımız ile sevgi evlerinde, yetiştirme yurtlarında ve aynı zamanda koruyucu ailelerimizin yanında kalan çocuklarımızla bir arada olmaktan çok mutluyuz" dedi.

 

Ata,iftar proğramının hazırlanmasında emeği geçen Ottoman Otel Yönetim Kurulu Başkanı Ali Güngör ve Güngör ailesine çok teşekkür etti.

 

Hatay’da genel olarak baktığımızda gerek sivil toplum örgütleri gerek mahalli idarelerimiz gerekse birçok yardım kuruluşu Ramazan ayı boyunca bir taraftan düzenlediklerini, iftarlarla bir taraftan hazırladıkları gıda paketleri ile mümkün olduğunca yardım etmeye çalıştıklarını kaydeden Vali Ata,Bu tür hayır işlerini yapan herkese teşekkür ederek gelen konuklarla yakından ilgilendi,konuklarla bir arada olmanın huzurunu yaşadı.