İskenderun’u Ulusal ve Uluslararası alanda başarı ile temsil ederek birçok sporcu yetiştiren İskenderun Briç Spor Kulübü, Ankara’da düzenlenen Cumhuriyet Kupasında Türkiye şampiyonu oldu.

Mustafa Arslan ve Şehmuz Ercan, Türkiye Briç Federasyonu  (TBF)’nin en prestijli iki ikili turnuvalarından biri olan Cumhuriyet Kupasını kazanarak büyük başarıya imza attılar.

İskenderun Briç Spor Kulübü sporcuları, Türkiye Briç Federasyonu yönetim kurulu üyesi Mahir Taner ile birlikte İskenderun Ticaret ve Sanayi Odası’nı ziyaret etti.

İskenderun Briç Spor Kulübü’ne her zaman destek veren İskenderun Ticaret ve Sanayi Odası yönetimine teşekkür eden Türkiye Briç Federasyonu yönetim kurulu üyesi Mahir Taner, “Briç oyunu sosyal yönden insanların birbirleri ile daha iyi kaynaşmalarına vesile olmaktadır. Kentimizde üyelerimiz ile birlikte İskenderun’da Briç sporunu halkımıza sevdirmeyi hedefliyoruz. Bu sporun bir beyin sporu olduğunu artık halkımız da benimsiyor.” dedi.

 İTSO Meclis Başkanı Servet Ugutmen, İTSO Başkan Yardımcısı  Muhsin Yeter, İTSO Muhasip üye Necat Özkaya, İTSO yönetim kurulu üyeleri Bülent Seküçoğlu ve Gassan Kuran da, Türkiye şampiyonu olan İskenderun Briç Spor Kulübü sporcuları,  Mustafa Arslan, Şehmuz Ercan ve Türkiye Briç Federasyonu yönetim kurulu üyesi Mahir Taner’i başarılarından dolayı tebrik ettiler.