İSÇEİD lokalinde bir araya gelen emekliler hayatlarının sıkıntılarından kurtulmak adına bir araya gelerek emekliliğin altın çağını yaşadıklarını dile getiren İSÇEİD Yönetim Kurulu Başkanı Nurullah Er, derneğin asıl amacının üyelerin bir çatı altında aktif bir şekilde neyi seviyorlarsa,neyi yapmak istiyorlarsa içlerinden gelen hevesle yapmalarına yardımcı olmak için sosyal aktiviteler düzenlediklerini ifade etti.

 

KLASİK EMEKLİLER GİBİ YAŞAMAK İSTEMİYORUZ

Araştıran,soruşturan,hakkını,hukukunu bilen sosyal kültürel etkinlikler ile bir çatı altında birlik ve bütünlük içinde faaliyetleri ile ortaya koymak yaşamlarının sonbaharın altın çağı olarak yaşam istediklerini söyleyen Başkan Er;”biz İSDEMİR emeklileri olarak klasik emekliler gibi yaşamak istemiyoruz”  diye açıklama yaptı.

 

Başkan Er; “Emeklilerin yaşamlarının zor olduğunu biliyoruz. Çünkü ekonomik sıkıntıları çekiyoruz. Sağlık sorunları yaşıyoruz. Bu sorunları bir nebze azaltmak için bu tür sosyal etkinliklere başvuruyoruz. Bunlar nedir, bir müzik dinletisidir, bir eğlencedir, bir gezidir “dedi.

 

Yönetimi yeni devraldıklarını belirten Er,devraldıkları bu yeni yönetimde ilk defa müzik dinletisi yaptıklarını,  müziğin ruhun gıdası düşüncesi ile hareket ederek bir müzik aleti çalan,müzik dinleyen kişilerin  fiziksel ve duygusal olarak daha sağlıklı olacaklarına inandıklarını,önümüzdeki günlerde  farklı sosyal etkinlikler içerisine olacaklarını, bu etkinlikleri hafta da bir yapacaklarını vurguladı.

 

Er; “Müziğin gerçekten biz yaşlılar ve emekliler üzerinde bir  ilaç olduğu düşüncesindeyiz. Onun için arkadaşlar bir müzik dinletisi ile kendi çalıp söylüyor. Hem de arkadaşlarımız psikolojik olarak ruhsal olarak rahatlamalarına sebep oluyor. Arkadaşlar saz, bazuki,keman enstrümanları kendileri çalıyor. Saz ve sözü ile kendi çalıp söyleyenler kendi emekli arkadaşlarımız kendi imkanları ile gerçekleştiriyor” şeklinde konuştu.

 

AMAÇ YENİ BİR EMEKLİLİK TİPİ GERÇEKLEŞTİRMEK

İSÇEİD lokalinde altıyüzelli üyenin olduğunun altını çizen Başkan Er İsdemirden emekli olan herkesi üyeliğe istediklerini kapılarının onlara da açık olduğunu söyledi. Lokalde bir araya gelen üyeler in birbirleri ile kaynaştığını iyi günde kötü günde birbirlerine destek olduklarını vurgulayan Er,yeni bir emeklilik tipi geliştirmek istediklerini ifade etti.

 Müzik dinletisinde hoş vakit geçiren üyeler duydukları memnuniyeti dile getirerek arkadaşlarına teşekkür etti.