24 Haziran seçim çalışmalarını aralıksız sürdüren CHP’li Suzan Şahin vatandaş buluşmalarında yaptığı konuşmada, işçiye esnafa çiftçiye muhtarlara 16 yıl boyunca geçirdiği bütün seçimlerde, aynı taahhütlerde bulunmasına rağmen bir seçim sonrasına kadar yerine getirmediğini hatırlatarak “Bir daha aynı taahhütte bulundu. Bir seçim sonrasına kadar yerine getirmedi, bir daha aynı taahhütte bulundu. Samimi değil. Sürekli kandırılıyoruz” dedi.

 

SÜREKLİ KANDIRILIYORUZ

CHP sayesinde askeri ücret zorla 1500-1600 seviyelerine geldiğini ifade eden Hatay Milletvekili adayı Suzan Şahin “Daha önce böyle miydi? Bizim sayemizde taşerondan kadro konusu açıldı. Onu da yanmul yunbul öylesine yaptılar, adını da taşerondan kadroya geçirdiler. Ne sosyal hakları var, ne sendikalı hakları var, ne yemek parası var, ne fazla mesaisi var, ne de ücreti arttı, sadece işten çıkarılıp çıkarılmama konusu uzun vade sözleşmeli işçi gibi oldu. Kandırıyorlar sürekli. Terör meselesinde kandırıldık. Fetö meselesinde kandırıldık. PKK da kandırıldık. Suriye’de kandırıldık. Amerika ile ilişkilerimizde kandırıldık. İsrail’de kandırıldık. Sürekli pardon diyen bir devlet başkanımız var.

Af edersiniz kandırıldık. Af edersiniz yanıldık. Bir daha bu ülkenin kandırılmaya yanılmaya tahammülü yok. Sizlerden şunu bekliyoruz. Sizlerde bugün bu sandıkta deyin ki: ‘Af edersiniz 16 yıl boyunca sana inanmakla, senin istediklerini yapmakla, sana güvenmekle ve sandıkta sana oy vermekle bende yanılmışım…’ Pardon yeter artık tamam bu iş böyle kapansın” diye konuştu.

        

Çiftçi için çok özel projelerin olduğunu aktaran CHP’li Suzan Şahin “Çiftçinin mazotunu 3 liradan yapacağız. Çiftçi tohumu İsrail’den alıyor bir kere kullanıyor bir daha kullanamıyor. Biz tohumu kendisi üreten gerçek tohumları çiftçimize devir edeceğiz. İlaç yardımı, ayrıca bakım yardımı, çağdaş teknolojik tarımın uygulanması için devlet her türlü desteği çiftçisine verecek. Kredi faiz indirimi vergi muafiyeti bunun gibi şeylerimiz var. Esnaflar içinde aynı keza borçlarını faizlerini silip onlara da vergi indiriminde bulunacağız. Temel nokta da biz çok işe çok ücret az işe az ücret çok kazanca çok vergi az kazanca az vergi ödenmesinden yanayız. Vergilerin de birçoğunu özellikle bazı mesleklerden tamamen kaldırılmasını istiyoruz. Memurlardan öğretmenlerden ve işçilerden alınan vergilerin tamamen kaldırılmasını istiyoruz” şeklinde konuştu.

 

HER ŞEYİ DEVLET KARŞILAYACAK

Çalışmayan kadınlara ayda 1.000 lira maaş vereceklerinin altını çizen CHP’li Suzan Şahin şunları kaydetti: “Bu 1.000 lira maaşın yanında 25 lira su 50 lira elektrik kış aylarında ise 100 lira yakıt parası hesabına yatıracağız eğer çocuk okutuyorsa yılda bir kereye mahsus annenin hesabına 1.200 lira yatıracağız. Çocuk tahsili devam ederken aynı çocuğa aile sigortası olan çocuğa 400 lira burs vereceğiz. Üniversiteyi bitirdikten sonra 2 yıl boyunca iş bulamazsa bu bursu almaya devam edecek. Üniversite de harç sınav parası gibi her türlü eğitim öğretime ilişkin para harcaması devrine son. Her şeyi devlet karşılayacak…”