Kısa adı BASK olan (Bağımsız Sağlık-Sen) Genel Merkez Yöneticisi aynı zamanda Hatay İl Temsilciliği Onursal Başkanı Metin Yılmaz “Bu millet her daim askerinin yanında değil önünde olmuştur" dedi.

 

        Bir açıklama yapan BASK Hatay İl Temsilciliği onursal başkanı Metin Yılmaz Türk Silahlı Kuvvetlerinin terör örgütleri ile mücadele kapsamında zeytin dalı harikatı başlattığını hatırlatarak “Çok şükür başarı ile de devam ettirmektedir. Adından da anlaşılacağı gibi Zeytin Dalı harekatı bölgeye barışı ve istikrarı getirerek halka huzuru teşkil edecektir. Yüzyıllardır ordusu ile hep birlikte hareket eden milletimiz bugünde duası ile bedeni ile ordumuzun yanındadır. Biz sağlık çalışanları olarak hekiminden hemşiresine, ebesinden sağlık memuruna, personelinden güvenliğine kadar ordumuzun bu şanlı yürüyüşünde omuz omuzayız” diye konuştu.

 

        Suriye'de ilk olayların başlamasından bu yana her zaman güvenli bir tampon bölge kurulması noktasında fikir beyan ettiklerini vurgulayan Metin Yılmaz “Sebebi ise hemen yanı başımızda Reyhanlı’ya, Kilise düşen havan mermileri ve buna bağlı vatandaşlarımız gerek can gerekse de mal kaybıdır. Bu operasyonla ile birlikte hem ülkemize olan sızmalar hem de havan mermilerinin atılması engellenmiş olacaktır. Ayrıca oluşturulan güvenli bölge ile Suriyeli misafirlerimizin güvenli bir şekilde ülkelerinde yaşamalarını sağlamaktadır” şeklinde konuştu.

 

        SİZ KİMSİNİZ EY TABİPLER ODASI

        Ülkenin bekası için yapılan bu harekâtla ilgili TTB (Türk Tabipler Birliği)’nin yaptığı talihsiz açıklamayı da kınadıklarına dikkat çeken Metin Yılmaz şöyle devam etti: “İşgalci savaş gibi kelimeler ancak vatanın ne demek olduğunu bilmeyen vatan hainlerinin söyleyebileceğim kelimelerdir. Geçtiğimiz günlerde hiç kimse bunların kirli yüzünü bilmezken bizler Perşembe’nin gelişi Çarşamba’dan belli olur, kongrelerinde İstiklal marşını okumayan bir zihniyet devrim şehitlerine saygı duymaları; siz hangi ülkede yaşıyorsunuz, hangi devletin milletin vergileri ile toplanan maşları alıyorsunuz? Siz kimsiniz ey tabipler odası! Ama bunları o zaman makamlarında destekleyen hatta bir adım daha öteye gitmeleri konusunda güç veren zamanın yöneticilerini de kınıyorum.”  

 

        EMİRLERİNİZİ BEKLİYORUZ…

        Açıklamasında tüm halka seslenen Yılmaz “Bizler asla vatansız kalmadık kalmayacağız. Her zaman söylediğim gibi iyi bir komutan ölmesini bilmeli ki askerleri de onun için ölebilmeli. Ben şahsım olarak Sayın Başkumandanımın yanında değil önünde olarak şehit olmaya hazırım. Dolayısı ile arkadaşlarımda hazır Emirlerinizi bekliyoruz BAŞKUMANDANIM" şeklinde sözlerini tamamladı.