İskenderun Teknik Üniversitesi (İSTE)’nin Makine Mühendisliği Bölümü’nde lisans eğitimi gören öğrenciler İskenderun Belediye Başkanı Seyfi Dingil’i makamında ziyaret ettiler.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren belediye başkanı Seyfi Dingil,” İskenderun Teknik Üniversitesi ve öğrencileri yapmış oldukları çalışmalar ile sürekli adından söz ettiriyor. Sizlerin böyle güzel projelerde yer almanız çok önemli. Ülkemizi muasır medeniyetler seviyesine çıkaracak olan sizlersiniz. Bu denli güzel projeler yapmanız bizleri gururlandırdı. Ülkemizin geleceğine umutla bakıyoruz. Gençlerimiz yapmış oldukları projeler ile ülkemizi daha da ileriye götüreceğine inanıyoruz. Sizleri tebrik ediyor başarılı çalışmalarınızın devamını diliyoruz” diye konuştu.

ENERJİ SİSTEMLİ ARACI GELİŞTİRDİK

Hidrojen Enerjileri Topluluğu adı altında teknik çalışmalar yapan İSTE’li öğrenciler ise yapmış oldukları icatlar hakkında bilgiler vererek,”2019 Tubitak Effıcıency Challenge Ve Shell Eco Marathon yarış müsabakalarında İskenderun’u temsil etmek üzere İSTECH2 adlı alternatif enerji sistemli aracı geliştirdik. Amacımız bu yarışmadan başarılı bir şekilde dönmektir” şeklinde konuştular.

Yapılan konuşmaların ardından Başkan Seyfi Dingil, üniversite öğrencileri ile karşılıklı fikir alışverişinde bulunarak her zaman bu tür projelere destek olmaya hazır olduklarını dile getirdi.