Milli Piyango Yılbaşı Büyük İkramiye biletleri yarın (Çarşamba) günü tüm Türkiye'de satışa sunuluyor. Büyük ikramiyenin 61 milyon lira olduğu Yılbaşı özel çekilişi için İskenderunluyu da büyük heyecan sardı.

 

Bu yıl milli piyango biletine de zam yapılmadı. Tam bilet 60, yarım bilet 30, çeyrek bilet de 15 liradan satılacak. Büyük ikramiye, 61 milyon lira. Ayrıca 1 tane 10 milyon, 1 tane 5 milyon, 1 tane 2 milyon, 1 tane de 1 milyon lira olmak üzere toplam 349 milyon 180 bin lira ikramiye dağıtılacak.

 

1 MİLYONUN ÜZERİNDE ÇEYREK BİLET

Milli Piyango İdaresi’nin yılbaşı özel çekilişi büyük ikramiyesi tam 61 milyon TL. 1 milyonun üzerinde çeyrek biletin 29 Kasım Çarşamba günü satışa çıkarılacağı açıklandı.

 

İkramiyenin yüksek olması İskenderun’da da şimdiden büyük heyecan yarattı. Yılbaşı özel çekilişi büyük ikramiyeye umutlarını bağlayan vatandaşlar ‘Bana da çıkabilir’ düşüncesiyle yarın satışa sunulacak biletlerden alabilmek için sabırsızlıkla bekliyor.

 

YETKİLİLER UYARDI!  

Bu arada sahte bilet satışına ve korsan satıcılara yönelik denetim yapılacağı da belirtildi. İkramiyenin yüksek olması dolayısıyla her yıl olduğu gibi bu yıl da dolandırıcıların gerek bayi sahiplerini gerekse vatandaşı kandırmak için çeşitli yollar deneyeceğine dikkat çeken yetkililer, Bu nedenle bayi sahiplerini sahte paraya, vatandaşları ise bilet aldıkları bayinin ruhsatına dikkat etmesi konusunda uyardı.