İlçenin Özerli Mahallesinde kullanılmayan eski evi tadilat yapan sahipleri çatı arasında bir hayvan iskeletiyle karşılaştı. Bulunan iskeletin hangi hayvana ait olduğu konusunda bir fikir edinemeyen evin sahibi Ferhat Arıkan bilemedikleri iskeleti muhafaza altına aldı.

 

En az 60 yıldır kullanılmayan evlerinin çatı arasında buldukları hayvan iskeletini gördüklerinde çok şaşkınlık yaşadıklarını ifade eden ev sahibi Ferhat Arıkan “İskeleti birçok kişiye gösterdik ancak hayvanın türünü bilemedi. İskeleti iş yerimde muhafaza ediyorum. Kemirgen bir türe benziyor” dedi.

 

Fotoğrafını çektiği iskeleti birkaç veterinere de gönderen Ferhat Arıkan “Ama onlar da hangi hayvana ait olduğu konusunda bir fikir veremedi. İlginç, esrarengiz hayvan iskeletini yetkililer ve ilgililer tarafından incelemesinde fayda olduğunu düşünüyorum. Farklı bir hayvan türüne rastlanılmış olunabilir" diye konuştu.

 

Dört ayağı, omurga ve bazı kemikleri mevcut bulunan ve bazı kemikleri de deforme olan hayvan iskeletinin yaklaık 30-40 santim boyutlarında olduğu gözleniyor.