Hatay’ın Arsuz İlçesi Höyük Mahallesinde yaşayan ve bölgenin tanınmış din âlimlerinden Şeyh Adem Parlar’ın hayat arkadaşı Cemile Parlar’ın cenazesi gözyaşları ve dualar elitliğinde son yolculuğuna uğurlandı.

 

Tedavi gördüğü hastanede dün yaşamını yitiren 79 yaşındaki Cemile Parlar’ın cenazesi Arsuz'un Höyük mahallesindeki evine son kez getirildi. Burada çok sayıda din adamının merhume Cemile Parlar'ın ruhuna Kuran-ı Kerim okundu dualar edildi.

 

Cenazesine İskenderun Kaymakamı Recep Soytürk, Arsuz Kaymakamı Musa Sarı, Belediye Başkanı Nazım Culha, İlçe Müftüsü Mustafa Dönmez, İlçe Emniyet Müdürü Halil Karabacak, İskenderun Ortodoks Kilisesi Vakfı Başkanı Can Teymur, ATSİAD Başkanı Züher Bulgurcu, yönetimi ve üyeleri, ARİAD Başkanı Adnan Ağır ile yönetimi, Palmiye Hastanesi Başhekimi Dr. Yılmaz Şahutoğlu, siyaset ve iş dünyasından çok sayıda sevenleri katıldı.

 

Daha sonra Merhume Cemile Parlar’ın cenazesi Höyük Mahallesi mezarlığında kılınan cenaze namazının ardından aile kabristanında gözyaşları ve dualar eşliğinde toprağa verilerek son yolculuğuna uğurlandı.

 

Bölgenin sevilen din alimlerinden Şeyh Adem Parlar ile oğlu Mehmet Parlar’ın acı günlerinde tüm sevenleri kendilerini yalnız bırakmazken, baba-oğul, taziyeleri Höyük’deki evlerinde kabul etti.

 

İskenderun.org ailesi olarak Merhume Cemile Parlar’a Allah’tan rahmet, kederli şeyh Adem Parlar ile oğlu Mehmet Parlar başta olmak üzere Parlar ailesi ve sevenlerine başsağlığı dileriz.