Cumhuriyet Halk Partisi Antakya İlçe Kongresinde iki adayın listeyle gidilen seçimlerde açık ara farkla Dr. Hasan Ramiz Parlar’ın başkanlığındaki yönetim kazandı.  

 

CHP Antakya İlçe Kongresine CHP Hatay Milletvekilleri Mevlüt Dudu, Serkan Toplan, Birol Ertem, CHP eski Milletvekili Nihat Matkap, il ve ilçe başkanları ile partililer katıldı.

 

Kenan Kantarcı ile Dr. Hasan Ramiz Parlar’ın listelerinin yarıştığı kongrede iki sandıkta ikisi geçersiz 385 oy kullanıldı. Kenan Kantarcı’nın başkanlığındaki Mavi liste 163 delegenin oyunu alırken, Dr. Hasan Ramiz Parlar başkanlığındaki Beyaz liste 222 delegenin tercihiyle yönetime seçildi.

 

Kongrede konuşan CHP’li Nihat Matkap, AKP’yi en başarılı bulduğu alana işaret ederek “Kamuoyunu yanıltmak, kandırmak ve kendi ayıbını örtmek konusunda çok başarılı arkadaşlar. Genel Kurmay Başkanına rağmen, Kuvvet komutanlarına, Emniyet Genel Müdürüne rağmen Türkiye’de bir ihtilal oluyor ve bunun günahına sahip olan AKP sanki hiçbir şey olmamış gibi, elinden gelse bunu Cumhuriyet Halk Partisinin üstüne yıkmaya çalışacak, böyle bir şey olur mu?” dedi.

 

AKP İKTİDARININ TÜRKİYE’DE İTİBARI KALMAMIŞTIR!

Bu darbeyi yapanların, bu ihtilali hazırlayanların adının Feto ama patronunun yabancı ülke olan bir terör örgütü olarak niteleyen CHP’li Nihat Matkap “Bunların iktidarında öyle bir yapı kurmuş ki, Türkiye’de ihtilal yapacak kadar güçlü bir yapı kurulmuş, devletin her kademesine sızmış, sorarlar AKP’ye sen bostan korkuluğu musun? Sen iktidar mısın, kim iktidar Türkiye’de! Darbeden önce bunu sorgulayalım. Bugün AKP iktidarı çökmüş, Türkiye’de itibarı kalmamıştır. Biran önce yenilenmelidir, seçime gitmelidir” diye konuştu.