Cumhuriyet Halk Partisi Hatay İl teşkilatı genel kurulu Gaziantep Milletvekili Mehmet Gökdağ’ın divan başkanlığında, milletvekilleri ve delegelerin katılımıyla başladı.

 

Antakya HATMEK Salonunda gerçekleştirilen Olağan genel kurulda Divan Başkanlığına Gaziantep Milletvekili Mehmet Gökdağ, Divan başkan yardımcılığına CHP Arsuz İlçe Başkanı Av. Faik Çekin, katipliğe de İl Kadın Kolları Başkanı Filiz Haksöz ile Defne Gençlik Kolları Başkanı Doğan Kara seçildi.

 

Av. Servet Mullaoğlu başkanlığında tek listeyle yönetimin belirleneceğinin daha önceden açıklandığı Olağan Genel Kurul, saygı duruşu ve istiklal marşımızın okunmasıyla başladı.

 

Genel Kurula CHP Milletvekilleri Mehmet Gökdağ, Hatay Milletvekilleri Mevlüt Dudu, Birol Erten, CHP MYK üyesi Av. Suzan Şahin, eski milletvekilleri ve bakan Nihat Matkap, Fuat Çay, Abdulaziz Yazar, Hasan Akgöl, Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş, Arsuz Belediye Başkanı Nazım Culha, Samandağ Belediye Başkanı Mithat Nehir, Defne Belediye Başkanı İbrahim Yaman, geçen dönemlerde milletvekili adayı Dr. Yılmaz Şahutoğlu, Dr. Riyad Kırmızıoğlu, olan partililer, delegeler eski belediye başkaları ilgi gösterdi. Genel Kurul ayrıca Ak Parti Hatay İl Başkanlığına yeni atanan İbrahim Güler de katıldı.

 

Seçimlerin çarşaf listeyle yapılacağı açıklanan genel kurulun açılış konuşmasını yapan Divan Başkanı Gaziantep Milletvekili Mehmet Gökdağ, Türkiye’nin ekonomik, siyasi ve sosyal anlamda tarihinin en karanlık, en kritik günlerini yaşadığını ifade ederek “Tam da bu günlerde Hatay il kongresini gerçekleştiriyoruz. Bu dönemlerde yapılan kongrelerin çok daha anlamı, çok daha önemli yanı var. Ekonomide tarihimizin en kırılgan günlerini yaşıyoruz. İç borçların attığı, ekonomik dengelerin çok sarsıldığı bir dönem. Her ne kadar AKP hükümeti ekonominin büyüdüğünden söz ediyorsa, biz öyle bir şey yaşamıyoruz” diye konuşu.

 

ADALET YÜRÜYÜŞÜ DESTANININ KAHRAMANI KILIÇDAROĞLU’DUR

Divan Başkanı Gökdağ, Genel Başkanları Kemal Kılıçdaroğlu’nun önderliğinde gerçekleştirilen adalet yürüyüşüne dikkat çekerek “Her destanın bir kahramanı var, adalet yürüyüşünün de kahramanı genel başkanımız Kılıçdaroğlu’dur. Bu toplumun her kesimini kucaklayan, adalet kavramını eline aldı ve yürüdü” dedi.

 

Olağan Genel Kurulda bu dönem aday olmayacağını açıklayan Mehmet Güzelmansur da, bugün ülkenin içinden geçtiği süreç içerisinde 2019 kavşağını, Cumhuriyet için uçurumdan önce otobanda son çıkış olarak niteleyerek “Ülkemiz içindeki bu gidişe dur demek, kadınlarımızı ve gençlerimizi siyasette daha etkin kılmak için yola çıktık. il örgütümüzden başlamak üzere, partide sevgi içinde çalıştık. Dayanışma duygusunu hissettik. Hatay Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Lütfü Savaş’la il örgütümüz birlikte, koşulsuz, uyum içerisinde çalıştık, hizmet toplantıları, mahalle gezileri gerçekleştirdik” diye konuştu.    

 

Kongre devam ediyor...