CHP ilçe binasında 24 Haziran seçimlerini değerlendirme toplantısında konuşan Başkan Yusuf Mansuroğlu tüm adaylara, parti teşkilatında çalışanlara, Cumhuriyet Halk Partisi için mücadele eden herkese teşekkür ederek “Özellikle Riyat Kırmızıoğlu’na teşekkür ediyorum. Ben yönetimim ve örgütüm tarafından Sayın Riyat Kırmızıoğlu’nu bir milletvekili olarak değerlendirilecek ve öyle kabul görecektir” dedi.

 

Seçim sonuçları ile ilgili raporların hazırlandığına değinen CHP İlçe Başkanı Mansuroğlu, Genel Merkezin ve Hatay’ın değerlendirilmesi sonucunda hep beraber neler yapılacağı hakkında karar verileceğinin altını çizdi.

 

24 Haziran seçimlerinde İskenderun’da az da olsa oy kayıplarının bazı partilerin baraj altında kalmaması ve Hatay’da yaratılan liste krizinin yansıması olarak görüldüğünü vurgulayan Mansuroğlu “Bizler buradan gelecek zararı izole etmek için gece gündüz çalıştık ama elimizden bu kadarı geldi. Bu arada İskenderun Belediyesi diye bir kamu kuruluşumuz var; var olan kaldırımları sökmek üç beş sokağı asfaltlamak dışında hiçbir sosyal ve kültürel anlamda hizmet yapmamaktadır. İskenderun’un gelenekselleşmiş 5 Temmuz Festivali dahil, bütçesinin artmasına emlak satışlarına rağmen ilçemizde hiçbir kalıcı eser bırakmamıştır” diye konuştu.

 

Milletvekiliyle örgütüyle Kadın ve Gençlik kolları ile olası baskın seçime hazır olduklarını da sözlerine ekleyen Mansuroğlu “İskenderun Belediyesini yeniden Cumhuriyet Halk Partisi olarak alacağız. 5 yıldır yapılamayan hizmetleri biz yapacağız. Her türlü söylentiden uzak ve herkese eşit mesafede seçime hazırız. Seçimi alamaya iddialıyız” şeklinde konuştu.