İskenderun’un belediyecilik anlamında yeterince hizmet alamadığını ve 5 yıl kaybettiğini ileri süren CHP ilçe başkanı Yusuf Mansuroğlu, “Söz konusu memleket olunca asgaride birleşmek ve bu kenti layık olduğu yere taşımak için hepimizin elini taşın altına koyması gerekir. Biz bu yolu sizlerle birlikte kol kola yürümekten mutluyuz.” dedi.

Ülkenin büyük bir siyasi ve ideolojik değişim yaşadığına ve gelinen noktada siyasi kaygıları bir yana bırakarak güçlerin birleştirilmesi gerektiğine vurgu yapan Mansuroğlu, elde edilecek başarının kişisel ya da partisel değil kolektif çalışmanın ürünü olacağını söyledi.

İYİ Parti’nin ülkücü ve sosyal demokrat kesimlerden oluşan ve duvarları yıkan bir oluşum olduğunu belirten ilçe başkanı Zafer Kıvrak, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirdi ve ortak çalışma sonucunda yerel yönetimlerde büyük başarı sağlayacaklarına inandığını söyledi.

İki partinin ortak çalışmasının önemine vurgu yapan İYİ parti ilçe başkanı Zafer Kıvrak konuşmasına söyle devam etti. “ İlçe yönetimi olarak enaz sizin teşkilatınız kadar emek vereceğiz. Basmakalıp yöntemler yerine projeleri mahalle mahalle sokak sokak anlatacağız. Kurulacak çalışma ekiplerinde yer alacağız. İki ilçe binamızda bizim evimiz olacak. Bu seçimi kazanmak için olanca gücümüzle çalışacağız. Toplumda karşılığı olan vatandaşlarımızın istediği bir adayla seçmenin karşısına çıkacağız. A veya B kişi benim için önemli değil. Doğru matematik kimse, onunla birlikte yürüyeceğiz.”