Cumhuriyet Halk Partisi İskenderun İlçe Kadın Kollarının olaylı ve ertelenen seçimi yine iki listeyle gerçekleştirildi. 2 bin 195 üyeden 785’in oy kullandığı seçimde Dr. Muhsine Korkmaz’ın listesi 410 oy aldı.   

 

İskenderun Belediye Kültür Sarayında gerçekleştirilen CHP İlçe Kadın Kolları’nın ertelenen seçimine yine Dr. Muhsine Korkmaz ile Mevcut Kadın Kolları Başkanı Nilgün Selçuk’un listeleri yarıştı. CHP İskenderun Kadın Kollarının daha önceki Genel kuruluna oranla az üyenin katıldığı seçimde yine kıran kırana bir mücadele dikkat çekti.

 

CHP MYK Akdeniz sorumlusu Mersin’den Nevin Zayimoğlu, MYK Ankara’dan Ayfer Çomak, CHP MYK Üyesi Suzan Şahin, İl Kadın Kolları Başkanı Filiz Haksöz, CHP İlçe Başkanı Yusuf Mansuroğlu ve yönetiminin de kongrede hazır bulundu.

 

6 KEZ SAYILDI, HER SAYIMDA FARKLI ÇIKTI!

Oylamaya 2 bin 195 üyeden 785’i katılarak oy kullandı. Sandıklar açıldı ve yapılan sayımda Dr. Muhsine Korkmaz’ın listesine 400 oy çıktı. İtiraz üzerine sandıklarda yeniden sayım yapıldı. İkinci sayımda ise Dr. Muhsine Korkmaz bu kez 394 oyla yine seçimi kazandı. İlçe teşkilatı üçüncü kez sayım istedi, bunda da Muhsine Korkmaz rakibine 10 oy fark attı. İl ve ilçe dördüncü itirazın yaptı, sandıktan yine Dr. Muhsine Korkmaz’a 410 oy çıktı. Beşinci itirazda ise Dr. Muhsine Korkmaz’ın listesi 20 oy farkla seçimi kazandı. Buna Nilgün Selçuk itiraz dilekçesi verdi. 6. Kez yapılan sayımda ise yine Muhsine Kormaz’ın listesi 400 oy aldığı belirlendi.

 

Bu arada itirazların devam ettiği bildirildi.    

YÖNETİM LİSTESİ 

CHP İskenderun Kadın Kolları Başkan Adayı Dr Muhsine Korkmaz’ın Yönetimi Yönetim Kurulu Üyeleri Şu İsimlerden Oluştu: Nuray Salkım, Fatma Mine Ülker, Aynur Ayaz, Mine Tekil, Sevilay Yıldırım, Meryem Kocaman, Filiz Yeşildağ, Kafiye Kılıç. Yedek Üyeleri; Beyaz Karaman, Gülendam İçin, Süheyla Sar, İntizar Yıldırım, Nebahat Yeşilbaş, Leyla Çelebi, Nispeti Pekmezci, Melahat Bahadırlı.