İlçe Teşkilat başkanı Kadın Kollar Başkanı ve bazı partililerin katıldığı ziyaretlerin ilk Demokrat Partiye gerçekleştirildi. CHP heyetini kabul eden Demokrat Parti İlçe Başkanı Bilal Karaosmanoğlu yapılan ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek; “Millet ittifakı olarak çıktığımız bu yolda desteğimiz sizlere tamdır” dedi.

 

CHP Hatay Milletvekili adayı Riyat Kırmızıoğlu ise; “Millet ittifakında barajların sorunu kalmadı artık barajlar eskide kaldı. 24 Haziran genel seçimlerinde Türkiye de yeniden Mustafa kemal Atatürk’ün gösterdiği yolda ve tüm insanlarla kimseyi ayrıştırmadan çalışmalar yaparak ülkemizi kalkındıracağız” şeklinde konuştu.

 

Milletvekili Adayı Şahin  bu ülkede insanların  artık kavgadan siyasetin kirli dili ve gerginliklerinden bıktığını ,bu ittifakın bu ülkeye bir faydasının daha  olduğunu yani bir araya gelen partilerle birlikte düzeleceğini  kaydetti.

 

CHP heyeti daha sonra ise mimarlar odasına giderek burada yönetimle sohbet etti.

 

Mimarlar odası Başkanı Koray Tanın ve yönetimi gelen siyasetçileri kapıda karşıladı. Başkan Tanın ülke olarak ciddi bir süreçten geçtiğimizi, adayların ziyaretlerinden duydukları memnuniyeti dile getirdi. Tanın; “Sizleri burada görmekten son derece mutluyum çıktığınız yolda başarılar diliyorum “ dedi.

 

Ziyaretlerin son durağı Makine Mühendisleri Odası oldu.Makine Mühendisleri Odası Başkanı Murat Durukan ve yönetimi tarafından karşılanan CHP heyeti mühendislere çalışmalarını anlattı. Başkan Durukan Bunun bir seçim olmadığını,  tam anlamıyla bir yol ayrımı olduğunu söyledi. Durukan; “Bizim de cumhuriyet rejiminin devamı hak ve özgürlükler için tarafımız belli” açıklamasında bulundu.