Cumhuriyet Halk Partisi Hatay İl Teşkilatı olağan genel kurulunda 624 delege 6 sandıkta oy kullanarak çarşaf listeden Av. Servet Mollaoğlu Başkanlığındaki yönetimi kurulu, disiplin ve kurultay üyelerini belirle belirliyor.

 

Antakya HATMEK Salonunda gerçekleştirilen Cumhuriyet Halk Partisi Hatay İl Kongresi’nde İl Başkanlığının tek adayı Av. Servet Mollaoğlu yaptığı konuşmada Cumhuriyet Halk Partisinin prensipleri, ilkeleri ve hedeflerine işaret ederek “Cumhuriyet Halk Partisi emperyalistlerle işbirliği yaparak lüks otellerde değil, emperyalizmi yenerek cephede kurulmuş bir partidir” dedi.

 

Cumhuriyet Halk Partisinin kökleri ve felsefesinin Şeyh Edebali’ye, Şeyh Bedrettin’e, Yunus Emre’ye Mevlana’ya, Hacı Bektaş-ı Veliye, Kara Fatmalara, Halime çavuşlara dayandığını vurgulayan Servet Mollaoğlu “Anadolu’nun bütün renklerini kucaklamış, kadın erkek ayrımını yapmamış ve Anadolu’nun kardeşlik ruhuyla bezenmiş, Anadolu’nun kardeşlik ruhudur Cumhuriyet Halk Partisi. Bu ülkede Türk’ü Kürdü, Çerkez’i Laz’ı, Arap’ı, Alevi’si, Sünni’si, Hristiyan’ının oluşturduğu kardeşlik ruhunun ta kendisidir Cumhuriyet Halk partisi. Bu kadim topraklar yüzlerce medeniyetleri içerisine almış, beslemiş birbirlerine kardeş olmuşlardır, işte bu kardeşliğin adıdır Cumhuriyet Halk Partisi. Cumhuriyet Halk Partisi batının 400 yılda gerçekleştiremediği reformları 4 yılda gerçekleştirmiş, siyasal ve sosyal bir mucizedir” diye konuştu.

 

Cumhuriyet Halk Partisi’nin ürettiği politikaların en öncesinde ülke menfaatlerini önde tuttuğunun altını çizen Servet Mollaoğlu “Orduya ilk kumpaslar kurulduğunda, ilk tespiti Cumhuriyet Halk Partisi yapmıştı. 2010 yılı Anayasa referandumunda; partimiz ‘sakın yapmayın! Eğer bu Anayasa referandumu geçerse, yargı belli bir cemaatin eline geçecek, yapmayın’ diye çok uyardı. Ama onlar dinlemediler. Şimdi en son lanetlediğimiz 15 Temmuz hain darbe girişiminden sonra yine ülkeyi yöneten hükümet, çok pişman olduklarını, onları tanımadıklarını ve sürekli kandırıldıklarını ifade ettiler. Sürekli kandırıldığını ifade edenler, bu ülkenin geleceğine yön veremezler, bu ülkenin geleceğine ancak Cumhuriyet Halk Partisi yön verebilir” şeklinde konuştu.     

 

Olağan Genel Kurulda delegenin önüne sandıklar konuldu. 624 delege Salonda yer alan 6 sandıkta oy kullanma işlemini başladı. Cumhuriyet Halk Partisi İl kongresinde çarşaf listede 144 aday İl teşkilatı ve kurultay üyeliği için yarıştı. Saat 20.00’ye kadar süreceği belirtilen oy kullanma işlemlerinde Av. Servet Mollaoğlu Başkanlığında Çarşaf listede 24+1 il yönetim kurulu üyesi olmak için 76 kişi mücadele ediyor. 20 kişilik kurultay üyesi için 47 kişi, 9 kişilik il disiplini kuruluna girmek için de 21 kişi yarışıyor.

 

Sonuçların yarın sabah erken saatlerde açıklaması bekleniyor.