Bir süre önce İskenderun Belediye Başkanlığına aday olduğunu açıklayan CHP’li Dr. Yılmaz Şahutoğlu beraberindekilerle ziyaret ettiği Atatürkçü Düşünce Derneği Şube başkanı seçilen Fahrettin Turhaner ile yeni yönetimine hayırlısı olsun dileğinde bulundu. CHP’li Şahutoğlu yaşamlarının her alanında Atatürk ilkelerini örnek aldığını vurgulayarak “Bu dönem ayrıntılarda boğulacağımız bir süreç değil, hep beraber uzlaşacağımız dönemdeyiz. Günümüz şartlarında anti emperyalist düşüncenin laikliğin canlılık kazanması için bunu düşünen herkesi aynı çatı altında toplamak istedikleri yerel yönetimde başarılı olmanın yegane yolu; bir arada kopmadan önümüze bakarak yeni hedefler ile çalışmak gerekir. Biz vatandaşımıza nasıl yardım edebiliriz yaklaşımındayız. ADD Şubesinin yeni yönetimine de çıktıkları yolda başarılar dilerim” diye konuştu.

 

Nazik ziyaretlerinden dolayı memnuniyetini Şahutoğlu ile ekibine ileten ADD Şube Başkanı Fahrettin Turhaner de, seçimin sandıkta kaybedildiğine işaret ederek  “Asıl sorun seçimde oy kullanmayanlar. Seçmenin sandığa gitmeme gibi bir durumu olamaz, dernek olarak seçmen yazılmayan insanları yazdıracağız, elimizden geleni yapacağız” diye konuştu.

 

Olağan genel kurullunu yaparak başkan ve yeni yönetimini seçen Çelik-iş Sendikası İskenderun Şubesi’ne de hayırlı olsun ziyareti gerçekleştiren Şahutoğlu ile ekibini Başkan Mehmet Güngör ve Şube Sekreterimiz Murat Kayış konuk etti.

 

İskenderun’un Türkiye’de bir çok ilden daha önemli ve daha stratejik konumda olduğunu ifade eden Şahutoğlu şunları söyledi: “Sivil toplum örgütleri topluluğunun olması büyük önem taşıyor. Sivil toplum örgütleri kanaat önderleri ile birlik beraberlik içinde, birlikte hareket edebilmeliyiz. Yunus Emre’nin dediği gibi ‘yaradılanı yaradan dolayı baş tacı eden’ bir felsefiyi örnek alıyor, bunun temsilcisiyiz. Yanı başımızda çok büyük sıkıntıların yaşandığı bu süreç içinde birbirimize sahip çıkmalıyız. Ordumuza yurt dışı Zeytin dalı harekâtlarında Allah yardımcıları olsun. Şehitlerimiz var, Allah rahmet etsin onlara sahip çıkmak görevimiz…”

 

Çelik-iş Sendikası Şube Başkanı Mehmet Güngör de birçok  farklı düşünceye sahip insanlarla beraber omuz omuza bir mücadele verdiklerinin altını çizerek “Önemli olan sivil toplum kuruluşlarının birbirinden kopmaması, birlik ve beraberlik içinde hareket etme düşüncesinde birleşmeliyiz” dedi.