Akşam saatlerinde Kafadar cafede bir araya gelen CHP Gençlik Kolları Yönetimi ve Belediye Meclis üyesi Aday adayları Bülent Şimşek, Halil Şahin burada topluma mesaj verme için maskeleri 1 saat taktılar.

 

Gençlik Kolları  kafede bulunanlara’da maske dağıttı. İskenderun Gençlik Kolları Başkanı Hurşit Mursaloğlu yaptığı açıklamada; “Yönetim olarak Belediye meclis üyesi adaylarımız Halil Şahin ve Bülent Şimşek te bize destek verdiler. Bu hafta lösemili çocuklarımıza dikkat çekmek için böyle bir etkinlik hazırladık. Bu hastalığa yakalanmış çocuklarımızı mutlu etmek kansere dur demek halkımızı doğru bilinçlendirmek ve lösemili çocuklarımıza doğru yaklaşımlar kazandırmak için böyle bir farkındalık yaptık “dedi.

 

İskenderun Belediye Meclis üyeliğine aday adayı olan Halil Şahin, Lösemili çocukları ön plana çıkartmak istediklerini  ve löseminin tedavi edilebilir bir hastalık olduğunu dile getirdi. Şahin;“Lösemi hastalığının tedavisi çok pahalı. Ailelerin daha güçlü ve birlikte olmaları gerekir. Bu hastalık tek başına aşılacak bir şey değil. Gerçekleştirdiğimiz bu etkinlikle amacımız farkındalık yaratmak “dedi.