CHP İskenderun ilçe başkanı Yusuf Mansuroğlu örgüt olarak yenilenme süreci geçirdiklerini ifade ederek “Yatay ve dikey çalışma modeliyle toplumun her kesimine dokunarak halkın iktidarı kuracağız” dedi.

 

CHP İlçe Başkanı Yusuf Mansuroğlu, basın toplantısına İlçe yönetim kurulu, kadın ve gençlik kolları üyeleri ile partililerin hazır bulunduğu basın toplantısına Çalışma ve Sosyal Güvenlik eski Bakanı Nihat Matkap’ın da katıldı.

 

CHP ilçe başkanı Yusuf Mansuroğlu, İskenderun belediye meclisinin aldığı “Sakarya mahallesindeki arsanın TÜRGEV’e 49 yıllığına bedelsiz olarak verilmesi” kararına da tepki gösterdi. Zeytin Dalı harekâtında şehit düşen silahlı kuvvetler mensuplarına rahmet dileyen CHP ilçe başkanı Mansuroğlu “Sınır güvenliğimizi sağlamak için şehit düşen kahraman Mehmetçiklerimizin ruhu şad olsun. Ailelerine sabır diliyorum. Milletimizin başı sağ olsun. Kirli bir savaşın içine girdik. Yüreğimiz burkularak her gün şehit haberleri alıyoruz. Dileğim hiçbir askerimizin burnunun kanamamasıdır” diye konuştu.

 

FELAKET KAPIDA!

Türkiye’de hukuk düzeninin yıkıldığını, hak ve özgürlüklerin kısıtlandığını ileri süren Çalışma ve Sosyal Güvenlik Eski Bakanı Nihat Matkap da “Felaket kapıda. Ülkenin kaderine el atmanın dönemi gelmiştir. Tek adam rejimini önlemek için aralıksız çalışmak zorundayız. Cumhuriyet Halk Partisi tüm dinamikleriyle ülkenin içinde bulunduğu sıkıntıları giderecek güce sahip. Bugünkü tablodan büyük endişe duyuyorum. Günlük yaşamda henüz hissedilmeyen bir şekilde adım adım başkanlık yani tek adam diktasına doğru yürüyoruz. Vahim gelişmeler yaşıyoruz. Hukuk düzeni yıkıldı, hak ve özgürlükler askıya alındı, üstelik siyaset hukuku da paramparça oldu. Seçimle işbaşına gelenler talimatla görevlerinden alınıyor. Bu işin sonu iç karmaşadır. CHP olarak üzerimize düşen en büyük görev ülkenin kaderine etki edecek adımların atılmasıdır. Bunun için soluk almadan çalışma yapmak zorundayız” şeklinde konuştu.