İYİ Parti Hatay İl Başkanı Mustafa Çığ, Türk siyasi hayatında ne sağda, ne solda merkezde bir parti olarak yerini aldığını ifade ederek “Ülke bütünlüğü, Atatürk ilkeleri, vatan, bayrak ve üniter yapı kırmızıçizgimizdir” dedi.  

 

İyi Parti Hatay il Başkanı Mustafa Çığ, İskenderun İlçe Başkanı Hakan Onfidan ve yönetimi, basın mensuplarıyla bir araya geldiği toplantıda İYİ Parti vizyonunu anlattılar.

 

İLKELERİMİZDEN BİRİ HUKUKUN ÜSTÜNLÜĞÜ

Teras kafede gerçekleştiren Basınla buluşma toplantısında konuşan İlçe Başkanı Hakan Önfidan, “İYİ Parti olarak çıktığımız bu yolda umut ediyoruz ki; üzerinde bulunduğumuz bu toprakların, bu ülkeyi daha yükseğe çıkartmak için arkadaşlarımızla gece gündüz mücadele etmeye devam edeceğiz. Hukukun üstünlüğünü ilkelerimizden bir tanesi olarak sayıyoruz” diye konuştu.

 

MERKEZDE BİR PARTİYİZ

İskenderun’da 26 yıl önce İlçe Milli Eğitim Müdürü olarak görev yaptığını hatırlatan İyi parti il Başkanı Mustafa Çığ da “Tekrar burada sizlerle birlikte olmaktan mutluyum. İyi Parti tüm Türkiye’de kurulum çalışmaları tamamlanmak üzere. Partimiz Merkez bir partidir. Ne sağdadır ne de soldadır, ne bir siyasi partinin devamı, ne de bir siyasi partinin benzeridir, n ede her hangi bir partinin hasmıdır. Sağdan da, soldan da gelen vatanseverlik duygusuyla bütünleşmiş, Bayraktan, Atatürk’ten yana oyan üniter yapıda olan bütün herkes İYİ Partinin içesinde siyaset yapabilir, kendini mutlu hissedebilir. Kimseyi ayrıştırmıyoruz, kimseyi ötekileştirmeyeceğiz. Kindar bir nesil yetiştirmeyeceğiz. Birbirini seven, birbirini kucaklayan nesiller yetiştireceğiz” şeklinde konuştu.

 

KIRMIZIÇİZGİMİZ…

İYİ Parti’nin vizyonuyla ilgili düşüncelerini de vurgulayan İl Başkanı Çığ şöyle devam etti: “Bizim Yunus Emre’miz, Mevlana’mız, Hacı Bektaş-ı Veli’miz var. Bu düşünürler, bu mutasavvıflar insan sevgisini ileri sürmüşler. Yaratılanı hoş görü, yaratandan ötürü diyor Yunus Emre. Birbirimizi seveceğiz, sayacağız birlik ve beraberlik içinde olacağız. Ülkenin bütünlüğü kırmızıçizgimizdir. Bayrağımızın vatanımızın bağımsızlığı, üniter yapı, Mustafa Kemal Atatürk ve onun kurduğu irade kırmızıçizgimizdir…”

 

ERKEN SEÇİM…

Hatay’da ilçelerde teşkilatlanmayı tamamladıklarını da sözlerine ekleyen İl Başkanı Mustafa Çığ “On üç ilçemizin kongresini yaptık. Şu anda iki ilçemiz kuruluş aşamasında olduğu için, onlar kongrelerini daha sonra yapacaklar. Bu on üç ilçemizle birlikte kısmet olursa 4 Martta il kongremizi, 1 Nisan’da da kurultayımızı yapacağız. Çünkü her an bir erken seçime karşı karşıya kalabiliriz” dedi.