Atatürk’ün çocuklara armağan ettiği “23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı”  temalı resim yarışmasına 6 yaş grubu çocuklar katılabilecek.

 

Çocukların hayal güçlerini kullanarak kendi duygularını ifade etme olanağı sağlayan resim yarışmasıyla ilgili bilgi veren, Çilek Çocuk Akademi Okul Öncesi Eğitim Kurumları Görsel Sanatlar Öğretmeni Begüm Rana Çakı “Sene içerisinde öğrenciler ile birlikte çeşitli etkinlikler ve resim çalışmaları yaptık. Çocukların yaratıcılıklarını ve hayal güçlerini kullandıkları en iyi platformun resim yapmak olduğunu düşündüğümüzden dolayı bu yarışmayı düzenlemeye karar verdik” dedi.

 

Yarışmayı 14 Nisan Cumartesi günü saat 13.00’de Karaağaç’ta bulunan Çilek Çocuk Akademisi Merkezinde gerçekleştireceklerini ifade eden Görsel Sanatlar Öğretmeni Begüm Rana Çakı “Bu etkinliği bir yarışma değil çocukların bir eğlencesi olarak düşünmemiz gerekiyor. Amacımız çocukları yarıştırmak değil, eğlenceli bir etkinlik olacak. Her çocuk için resim yarışmasına katılım sertifikası, birinciye bisiklet, ikinciye zeka oyunları seti ve üçüncüye scooter ödül olarak verilecek. Yarışma etkinliğimiz sadece bizim kurumumuzla sınırlı değil, tüm 6 yaş grubundaki çocuklar katılabilir” şeklinde konuştu.