Çilek okul öncesi kurumları sosyal faaliyetleri kapsamında İskenderun, İsdemir ve Dörtyol şubelerinde gerçekleştirilen ağaç ve orman sevgisini anlatan tiyatro gösterileriyle minikler kahkahaya boğdu.

 

Çilek Çocuk Akademi Kurucuları Saadet Özmen ve Lütfiye Temel tarafından desteklenen sosyal etkinliklerle minik öğrencilere yaşamlarında öğrenmeleri gerekenler oyun yoluyla sevdirilmeye çalışılıyor.

 

Mehmet Elmas’ın yazıp oynadığı Ortaoyunları çocuklara orman ve ağaç sevgisini anlattı. Dörtyol Çilek de gerçekleştirilen oyunda minikler karşılarında Miki Mause, Tavşan ve Palyaçoyu görünce dikkatle oyunu izlediler.

 

İskenderun Merkez de devam eden oyun gösterilerinde çocuklara ormandaki ağaçların korunması ve Ormanlık alanlarda ateşin yakılmamasını Tavşan ve Palyaço oynadıkları oyunla anlatmaya çalıştılar.

 

Ortaoyunları gösteri ekibi Çilek Akademide Demir Çelik şubesinde de yaptığı gösterilerde çocukların kardeşlerine iyi davranmalarını ve asla onları kıskanmamaları anlatılan gösteride minikler eğlenerek öğrenme tekniğiyle aynı zamanda neşeli vakit geçirdiler.