Nuran Yılmaz Mesleki Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Feremez Balaman, okulun Çocuk Gelişim Bölümü öğretmeni Zekiye Kına ve Çocuk gelişim 11. Sınıfın öğrencilerinin tamamının rol aldığı proje Arsuz ilçesinin öncelikli olarak merkeze uzak okullarında uygulanıyor. 

 

Okul Müdürü Feremez Balaman, “Madem bir köy var, madem uzakta ve madem bizim köyümüz, O halde; Çocuk Bizim, Nasreddin Bizim, Köy Bizim” düşüncesiyle okullarının Çocuk Gelişim Bölüm Öğretmeni Zekiye Kına’nın yazdığı ve yönettiği “Kişisel Bakımı” konu alan oyunun Arsuz İlçesinde gösterilerine başladıklarını söyledi.

 

Nasreddin Hocayı okul müdürü Feremez Balaman’ın canlandırdığı, çocuk gelişimi 11. Sınıf öğrencilerinin de tümünün rol aldığı bu oyunda, çocuklar eğlenerek öğreniyorlar.

 

Bölüm öğretmeni Zekiye Kına, hazırladıkları oyunun, oyuncak dersi, animasyon çalışmaları, yüz boyama, kostüm hazırlama ve drama uygulamalarının sergilendiği bu etkinlikteki amacına dikkat çekerek “Son köydeki, son öğrencinin kalbine dokunup, yüzünde tebessüm oluncaya kadar, Nasreddin Hoca masalı anlatılmaya devam edilecek” dedi.

 

Özellikle ana sınıfına yönelik oynanan oyun ve gerçekleştirilen etkinlikte minik öğrencilerin büyük keyif aldıkları gözleniyor.