Yerel seçimlere az bir süre kala Belediye Başkanlığına aday olmak isteyenler, işaret edilenler yavaş yavaş kamuoyunda gündeme gelmeye başladı. Payas’ın Belde olduğu dönemde on yıl Belediye Başkanlığı yapan 40 yılı aşkın süredir kesintisiz siyasetin içerisinde yer alan CHP’li Öztürk Çolak’ın ismi de yerel seçimlerde aday olacağı şeklinde dillendirildi.

 

İskenderun.org ekibine Serbest Muhasebeci Mali müşavir Mustafa Özsoy ile nezaket ziyareti gerçekleştiren Öztürk Çolak, 40 yılı aşkın süredir kesintisiz sürdürdüğü siyaset yolculuğunu, yaklaşan yerel seçimlerde aday olup olmayacağına ilişkin merak edilenleri anlattı.

 

ASLEN SARISEKİLİYİM

Öztürk Çolak iki ay öncesine kadar Payas’taki arkadaşlarının, buradan Belediye Başkanlığına aday olmasını istediğini ifade ederek “Ancak İskenderun’daki akrabalarım, partili arkadaşlarım İskenderun’dan aday olmamı,  bu bölgede daha rahat hizmet verebileceğime inandıklarını, bir kısım arkadaşlarımın yeni İskenderun, eski belde diye adlandırdıkları bölümden en yüksek oyu yakalayabileceğimi ifade ettiler. Ben aslen Sarısekiliyim, eşim Karayılanlı, partideki bana bu teklifi yapan arkadaşlarım Bölgedeki gücümün ve imkânımın olduklarını söylediler. Bendi bu bölgedeki arkadaşlarım ve akrabalarımla görüşmeler yaptım. Onların fikirlerini aldım. Onlarda benim çıktığım her yolda destek olacaklarını belirtiler” diye konuştu.

 

İSKENDERUN’A YABANCI DEĞİLİM…

Yakın akrabaları, partili arkadaşlarının önerisiyle İskenderun’da öncelikli olarak muhtarlar ve sivil toplum örgütleriyle toplantılar yaparak nabız yokladığını aktaran CHP’li Öztürk Çolak “Geçmişte ilçe başkanlığı yapmış arkadaş ve partililerle görüşerek böyle bir düşüncemin olduğunu onlara ihtiyacımın olduğunu belirttim. İskenderun bana, ben İskenderun’a yabancı değilim. İskenderun’un ve Hatay’ın tüm sorunlarını çok iyi biliyorum” dedi.

 

SİYASETTEN HİÇ KOPMADIM

Siyasi geçmişine ilişkin de hatırlatmalarda bulunan Öztürk Çolak “İskenderun’da Cumhuriyet Halk Partisi gençlik kollarında 1975 yılanda siyasete başladım. O gündür bugündür siyasetin içerisindeyim. 1989-99 dönemi 10 Yıl Payas Belde Belediye Başkanlığı daha sonra Dörtyol ilçe Başkanlığı yaptım. Yani Belediye Başkanlığımdan sonrada asla siyaseti bırakmadım. Partinin bana nerede ihtiyacı olduysa orada olmaya çalıştım. Ben daha güzel ve daha bir birini anlayan bir İskenderun yaratmak için bu mücadelede varım. Partimin de desteğini alacağıma inanıyorum. Çünkü partililer beni, ben de partimi tanıyorum. Ben buradayım yine bu vatan ve İskenderun için mücadeleye devam edeceğimi buradan belirtiyorum” şeklinde konuştu.