Adana ASKİ Atatürk Spor Salonu’nda oynanan karşılaşmada, Kadınlar Basketbol Ligi’nin son şampiyonu Fenerbahçe’yi yenen Hatay’ın melekleri, 26. Cumhurbaşkanlığı Kupası’nı alarak şampiyon oldu.

 

Karşılaşmanın ilk çeyreğini çeyreği Hatay Büyükşehir Belediyespor 11-16 önde tamamladı. İkinci çeyreğe de hızlı başlayan mavi-beyazlılar, dış atışlardan ürettiği sayılarla soyunma odasına 25-28 önde gitti.

 

EN BÜYÜK KUPA HATAY’IN OLDU

Karşılaşmanın ikinci yarısında oyuncu Hind Ben Abdelkader’in üst üste bulduğu sayılarla farkı giderek açan Hatay’ın melekleri son çeyreğe 37-43 önde girdi. Çekişmeli geçen maçın final çeyreğinde Hatay Büyükşehir Belediyespor, maçı 61-47 kazanarak 26’ıncı Cumhurbaşkanlığı Kupası’nın sahibi oldu.

 

Türkiye kadın basketbolunun en büyük ve en anlamlı kupasını Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Adana Milletvekili Jülide Sarıeroğlu ile Adana Valisi Mahmut Demirtaş’ın ellerinden aldı.

 

Gösterdikleri üstün başarı karşısında taraftarlarının karşısında  mutluluklarını kupayı kaldırarak yaşayan Hatay’ın melekleri kupayı almanın gururunu yaşadı.

 

Kupayı müzesine götüren Hatay Büyükşehir Belediyespor’un antrenörü Aikaterini Chatzidaki;Bizlere  her zaman destek olan ve güvenen Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş ile Kulüp Başkanı Prof. Dr. Mehmet Maden’e teşekkür ediyoruz. Kazandığımız bu kupa ile ikinci kez tarih yazdık. En büyük kupa’yı Hatay’a getirmekten dolayı çok mutluyuz”dedi.