Olayın gerçekleştiği anlarda haber ekibimiz oradaydı. Haber ekibimizin edinilen bilgiye göre, olay 15.30 sıralarında 5 Temmuz Caddesi’nde meydana geldi. Motosikletle kasklı iki kişi Sayek İş hanın zemin katında bulunan bir işyerini hedef alan silahlı saldırı gerçekleştirildi.

 

Peş peşe 7-8 el silahla ateş açan motosikletli iki kişi aynı hızla köşeyi dönerek Şehit Pamir caddesine yöneldi. Cumhuriyet Meydanında bulunan özel bir bankanın camdan giriş kapısı da açılan ateş sonucu bir mermi isabet aldı. Bu arada içeride işlem sırası bekleyen bir vatandaş boyun kısmından hafif yaralandı. 112 Acil Sağlık ekipleri hafif yaralı banka müşterisine içeride ayakta müdale etti. 

 

Olay yerine ise 50 -100 metre uzaklıkta bulunan Ak Parti ve Kaymakamlık önünde görevli polis memurları anında yetişti. Ancak kasklı ve kimliği belirsiz motosikletli iki silahlı saldırgan olay yerinde hızla kaçıp uzaklaşarak kayıplara karıştı. Polisin olay yerinde yaptığı incelemede, silahlı saldırıda mermi isabet etmesi sonucu park halindeki üç aracın zarar gördüğü belirlendi.   

 

Güpegündüz silahların patladığı Cumhuriyet Meydanındaki olayla ilgili Polis geniş çaplı soruşturma başlattı.