Olağan Genel Kurulu ile isminde yer alan “iş adamları” sözcüğü kadın girişimciliğinin arttırılması hassasiyetiyle “Doğu Akdeniz Sanayi ve İş Dünyası Federasyonu” olarak değiştirildi, Faruk Ekinci de başkan seçildi.

 

        DASİFED Olağan Genel Kurul Toplantısı geçen hafta sonu Cumartesi günü Antakya’da Federasyonun Merkezi’nde gerçekleştirildi. Genel Kurul toplantısında divan başkanlığına Işık Narin, başkan yardımcılığına Gökhan Tutar ve yazmanlığa Mithat Ceritbinmez seçildi. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’ndan sonra DASİFED Başkanı Mehmet Kılıçlar’ın açılış konuşmasıyla genel kurula geçildi. DASİFED Olağan Genel Kurulu’na federasyonun çatısı altında olan Antakya’dan HASİAD ve KAGİD, İskenderun’dan İSSİAD ve ATSİAD, Arsuz’dan ARİAD ve Osmaniye’den OSSİAD gibi derneklerin başkanları ve delegeleri katıldı.        DASİFED’DE KADIN HASSASİYETİ

        Faaliyet ve denetleme raporlarının okunup, ibra edilmesinin ardından tüzük değişikliğine gidilerek, “Doğu Akdeniz Sanayici ve İşadamları Dernekleri Federasyonu” ismi kadınların iş dünyasındaki yeri hassasiyetinden dolayı Doğu Akdeniz Sanayi ve İş Dünyası Federasyonu olarak değiştirildi.        Ekinciler Holding eş başkanı Faruk Ekinci’nin Yönetim Kurulu Başkanı olduğu tek liste ile gidilen seçimde DASİFED yeni Yönetim Kurulu şu isimlerden oluştu, Belgin Ünal, Gökhan Alkan, Adnan Ağır, Züher Bulgurcu, Alparslan Yücel, Rana Atalay, Müfit Tennioğlu, Sezai Boncuk, M. Fatin Bereketoğlu, Kemal Arslanoğlu, Kerem Özdemir, Şakir Yiğit. Denetleme Kurulu ise; Murat Hayzaran, Tuban Güçlü, Mehmet Yıldırım, Mithat Ceritbinmez.