Mahalli İdareler Genel Seçiminde Hatay’ın Defne İlçesinde iki sol parti kıyasıya mücadele verdi. Seçimi Cumhuriyet Halk Partisi adayı İbrahim Güzel 60 binin üzerinde, %68’lik oy oranıyla seçimi kazanarak Defne Belediyesi’ndeki CHP Bayrağını korudu.

 

Adliye’de düzenlenen törenle Defne Belediye Başkanlığı mazbatasını alan CHP’li İbrahim Güzel, Belediye binası önünde tebrikleri kabul etti, ardından makama geçti. Geçen dönem CHP’li Belediye Başkanı Dr. İbrahim Yaman, Defne için yeni bir başlangıç olacağını vurgulayarak “Bilgi ve birikimlerimle her zaman yanınızda olacağım. Ben iyi olacağını düşünüyorum. Hem Sayın başkanımızı, hem de yeni meclisimizi kutluyorum, hepinize başarılar diliyorum” dedi.

 

Defne’nin yeni Belediye Başkanı İbrahim Güzel de, bunun bir bayrak yarışı olduğunun altını çizerek “Sonuçta bir abi kardeşine görevi devretti. Ben ona çok çok teşekkür ediyorum. Yeni kurulan bir ilçe, büyük bir köy! Gerçekten de iyi çalıştı, yapamadıkları şeyler oldu, çok iyi yaptığı şeyler de oldu. Siyaset de belediye de böyle bir şeydir. Bir belediye her şeyi beş yılda bitiremez, ben huzurunuzda tekrar teşekkür İbrahim Başkanıma ediyorum, saygılarımı sunuyorum” şeklinde konuştu.

 

Dr. İbrahim Yaman Belediye Başkanlığı koltuğunu adaşı partilisi İbrahim Güzel’e teslim etti.