İstanbul başta olmak üzere bir yıldır Anadolu’nun pek çok noktasında sergilenen gösteri 8 yaşından itibaren çocukların, gençlerin ve büyüklerin beğenisini topluyor. Mutluluk terapisi olarak da nitelendirilen "Dışarda Hiçbir Şey Var” bu kez, 6 Aralık Perşembe akşamı İskenderun Simya Kolejinde sahne alacak.

 

Hayatı yapılan tercihlerin bir toplamı olarak niteleyen Betül Arım “İskenderunlular ve İskenderun’da yaşayanlar çok yazdınız, çok istediniz, eee işte biz de geliyoruz. 6 Aralıkta İskenderun Simya kolejinin sahnesindeyiz. Çoğunuzun bildiği gibi oyunumuzu artık doktorlar reçeteye yazıyor. Pek çok kişi antidepresan ilaçlarını bırakıyor, insanlar birbirleriyle barışıyorlar, hayata dönme partileri yapıyorlar. Hatta bir kızımız oyunumuzu üç kez seyretti, 8 ay içinde 43 kilo verdi ve bunlar da ana haberlere konu oldu” dedi.   

 

Gençlerin ve 8 yaşındaki çocukların oyuna ilgisinin de çok sevindirdiğini vurgulayan Betül Arım “Onların bu oyundan öğrendikleri ve yaşamlarına uyguladıkları şeyler, çünkü bize armağan edilen bu muhteşem varlığın farkına varıyorlar. Bilinçaltımızın, beynimizin nasıl çalıştığını öğreniyorlar. Biz de bu sene matineler koyduk, salonları olanlara biz gidiyoruz, olmayanları onları salonlarımıza davet ediyoruz. Hadi çolu çocuğu toplayın sizi bekliyoruz” diye konuştu.