Çocuklar için müzik ve hareket eğitimi, Orff Schulwerk eğitmeni, çocuk şarkıları yazarı ve söyleri Onur Erol, Dodi Kuzu Anaokulunda öğrenci ve yetişkinlere yönelik ‘Şarkı söyle, dans et’ ailece konser etkinliğine katılacak.

 

Türkiye’de 4-6 yaş grubu çocukların eğitimine yönelik geliştirilen çocuk şarkıları ve hareket eksenli ‘Şarkı söyle dans et’ ailece konser etkinliğine Dodi Kuzu Eğitim Kurumları da ev sahipliği yapacak.

 

Arsuz Karaağaç Mahallesi Dodi Kuzu Eğitim Kurumları Kuzu Anaokulundaki etkinlik, 6 Ocak 2018 Cumartesi günü saat 13.00’de gerçekleştirilecek. 'Şarkı Söyle Dans Et' ailece konser etkinliği ile öğrenci ve veliler farklı bir aktivite yaşayacak.

 

ONUR EROL

1998 yılında Marmara Üniversitesi Müzik Eğitimi bölümünden mezun olan Onur Erol, Üniversite öğrenimi sırasında otistik ve zihinsel engelli çocuklarla müzik çalışmaları yaptı. 1998 yılında Prof. Dr. Ulrike Jungmair’in İstanbul’da verdiği bir seminere katılarak Orff yaklaşımı ile tanıştı. 1998 – 2001 yılları arasında çeşitli kurumlarda 4 – 6 yaş grubu çocuklara yönelik müzik eğitimi çalışmaları yaptı. 2000 yılında Orff çalgıları ürettiği ve Pedagojik çalgı yapım eğitimleri verdiği ‘Kendin yap, Kendin Çal’ Atölyesi’ni kurdu. 2001 yılında Özel Alev Okulları’nda müzik öğretmenliğine başladı. Yurtiçi ve dışında Orff Schulwerk ile ilgili birçok seminere katıldıktan sonra Orff Schulwerk Eğitim ve Danışmanlık Merkezi Yönetim Kurulu Üyesi olan Onur Erol, Türkiye’nin 30 farklı şehrinde eğitimcilere yönelik birçok uygulamalı seminer verdi.

 

2015 yılında bestelediği ve yorumladığı şarkıların çocuklara evlerinde ve okullarında ulaşması amacı ile animasyon karakterleri ve çocukların birlikte yer aldığı şarkı videolar çekti. Halen Orff Merkezi ve Alev Okulları’nda görev yapan ve Orff Schulwerk Yaz Kursunun organizasyonunda görev alan Onur Erol, Orff Öğretisi alanında koordinatörlük, danışmanlık ve eğitimcilik yapıyor.