TEMA Hatay İl temsilcisi Zehra Güngördü ve savunuculuktan sorumlu temsilci yardımcısı Av. Deniz Pehlivan 5 Haziran Dünya Çevre Günü sebebiyle ilk ziyaretini Baro Başkanı Av. Ekrem Dönmez' e gerçekleştirdi. 

 

TEMA Hatay İl temsilcisi Zehra Güngördü ve savunuculuktan sorumlu temsilci yardımcısı Av. Deniz Pehlivan Baro Başkanımız Av. Ekrem Dönmez'e TEMA vakfına katkılarından dolayı TEMA Hatay İl temsilciliği tarafından düzenlenen Fidan bağışı belgesi ve Teşekkür mektubunu iletti. TEMA Vakfı Belediye Başkanlarının görev süreleri boyunca toprağı, ormanı, suyu, iklimi ve havayı koruyan politika ve uygulamaları öncelikli hale getirmeleri gerektiği inancıyla 2019 Yerel Yönetimler için Ekosiyaset Belgesi'ni 31 Mart Yerel Seçimlerinden önce hazırlamıştı.

 

Hatay Baro Başkanı Av. Ekrem Dönmez TEMA Vakfı tarafından düzenlenen "Sürdürülebilir yaşam ilkesi" çerçevesinde ekosistem bütünlüğünü gözeten, iklim dostu, yaşanabilir ve sağlıklı kentler için yerel yönetimlerin atabileceği adımların özetlendiği belgenin bütün belediye başkanları tarafından gözetilmesini talep etti.

 

Başkan Dönmez TEMA Hatay İl temsilcisi Zehra Güngördü ve savunuculuktan sorumlu temsilci yardımcısı Av. Deniz Pehlivan'a nazik ziyaretlerinden dolayı teşekkür etti.