Hatay’da ilginin her geçen gün arttığı Off Road organizasyonlarının geleneksel hale getirildiği Dörtyol’da gerçekleştirilen İkinci İlk Kurşun yarışları izleyenlere heyecanlı ve keyifli anlar yaşattı.  

 

Dörtyol Belediyesi’nin ev sahipliğinde düzenlenen ikinci İlk Kurşun Off Road yarışlarına Doğu Akdeniz’de bulunan birçok kulüpten yarışçı yoğun ilgi gösterdi.

Dörtyol Belediyesince Yeşil Mahallesi Hurmalık mevkisinde oluşturulan alanda düzenlenen yarışlara, 35 kulüpten 80 yarışmacı katıldı. Yarışlarda çamura saplanan, rampa ve çukurlardan çıkamayan araçlar, iş makineleri yardımıyla çıkartıldı.

 

Parkurda birbirinden güzel ve heyecan dolu yarışlar çıkartan bazı pilotlar da başarılarını araçlarının üzerinde müzik eşliğinde göbek atarak kutladı.

 

Dörtyol Belediye Başkanı Yaşar Toksoy, ikincisini düzenledikleri yarışmalara gösterilen ilgiye teşekkür ederek “İlçemiz, güzel Dörtyol’umuzu onurlandırdınız. Güzel bir etkinlik, şölendi. İlçemizde de artık gelenekselleşti. Her yıl daha güzel ve farklı organizasyonlar var. Siz yarışmacılarla izleyenleri burada misafir etmekten onur duyacağız. Teşekkür ediyorum” dedi.

 

Yarışlar sonunda, S1 kategorisinde Atilla Yıldırım, S2 kategorisinde Ali Karabaş, S3 kategorisinde Abdullah Şam, S4 kategorisinde Ömer Kondu birinci oldu. Yarışlarda dereceye giren sporculara ödülleri törenle verildi.