Türk kökenli Dörtyollu ailenin kızı Didem Çelebi, Brüksel-Brabant Bölgesi’nden yarışmaya katılan genç kızlar arasından zarafeti ve güzelliği ile sıyrılarak, 'Miss Vlaams Brabant' seçildi.

 

Belçika Güzellik Yarışması'na katılacak adaylar, ülkede bulunan 10 ayrı bölgeden seçiliyor. Bunun için öncelikle bölge elemelerinde başarılı olmak gerekiyor. 9 Eylül'de yapılan bölge finali elemesinde birinci olan Çelebi, Belçika Güzellik Yarışması’nın en önemli finalistleri arasında gösteriliyor.

 

En büyük desteği ailesinden gördüğünü belirten Didem Çelebi, kendisine mesaj yoluyla destek olanlara teşekkür ederken, desteklerin devam etmesini rica etti.

 

Belçika Güzellik Yarışması'nda derece alanlar, daha sonra Miss World, Miss International ve Miss Universe yarışmalarına katılmaya hak kazanıyorlar. ‘Moda Tasarım’ bölümünde okuyan Didem Çelebi, 13 Ocak 2018 tarihinde yapılacak 2018 Belçika Güzellik Yarışması'na katılmaya hak kazandı. 1998 doğumlu Didem Çelebi’nin hobileri arasında spor, yürüyüş ve resim yapmak var.

 

Bu arada 2009 yılında Türk kökenli Zeynep Sever, Belçika Güzellik Yarışması’nda birinci olmayı başarmıştı.